Domů » Bleskovky » Google Pixel a Pixel XL znají datum své premiéry: Máme první živé snímky

Google Pixel a Pixel XL znají datum své premiéry: Máme první živé snímky

Letošní referenční smartphony Google neponesou jméno Nexus, ale Pixel, o jejich výrobu se postará společnost HTC. Dosud nebylo známo, kdy k jejich představení dojde, nyní však spekulace rozlouskl sám Google, který oficiálně oznámil datum své příští tiskové konference – k premiéře dojde 4. října.

O nových Pixelech víme snad vše, díky serveru Android Police si je nyní můžeme prohlédnout v celé jejich kráse. Rukopis HTC se v nich nezapře, originálním prvkem je rozdělení zad na dvě třetiny, přičemž spodní dvě jsou kovové, a horní patrně skleněná; i přesto nebude chybět typický předěl zad při spodních stranách obou telefonů.

nex

Fotoaparáty se u obou modelů umístily do levého horního rohu, zajímavé jsou však tři tečky vpravo od nich – může se jednat o hlasitý reproduktor, stejně tak se ale může jednat o senzory potřebné pro podporu platformy DayDream, jejíž požadavky zatím Google neupřesnil.

nexfront

Zepředu nás žádné překvapení nečeká, pod displejem se zřejmě žádná tlačítka nacházet nebudou (čtečka otisků je na zádech), tudíž bychom v rozmazané části tipovali spíše nové logo řady Pixel či zcela prázdnou plochu, což naznačuje nová reklama společnosti Nest, v níž se jeden z Pixelů předčasně objevil.

Nest accidentally shows unreleased Google Pixel phone in commercial

Oba smartphony má pohánět čipset Qualcom Snapdragon 82x za pomoci 4 GB RAM, menší model má dostat 5″ displej, verze XL pak o půl palce větší. Telefony přijdou s novou verzí operačního systému Android 7.1 Nougat. Spekuluje se, že nové Pixely nebudou levné – cena základního pětipalcového modelu má údajně začínat na 650 dolarech (15 700 korun bez DPH), což je cena srovnatelná s novým iPhonem 7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments