Domů » Bleskovky » Gmail má novou funkci. Se správou notifikací vám pomůže umělá inteligence

Gmail má novou funkci. Se správou notifikací vám pomůže umělá inteligence

Pokud se nijak nestaráte o příval notifikací na váš chytrý telefon, pak jich během dne dostanete opravdu spoustu. Google nyní přichází s řešením, které by vám s tímto mohlo pomoci alespoň u příchozích e-mailů v rámci aplikace Gmail. Gigant z Mountain View nechá umělou inteligenci, ať vás upozorní pouze na důležité e-maily, a zbytek nechá bez povšimnutí.

Otázkou je, jak tato funkce bude fungovat v praxi. Jak všichni jistě víme, automatické třídění došlé pošty do spamu není zrovna příliš spolehlivé a nejednou skončí důležitý e-mail právě tam. Zajímavostí na tom všem nicméně je, že se jako první nové funkce dočkají majitelé iOS, na Android by měla dorazit později. A kdo ví, třeba se za pár let nasazení podobné technologie dočkáme i napříč celým operačním systémem Android.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).