Globální OnePlus 10 Pro se bude od čínské verze lišit. Fanoušky značky to potěší

OnePlus 10 Pro 10

Společnost OnePlus představila svůj nový vlajkový smartphone nezvykle hned na začátku roku, navíc pouze pro čínský trh. Globální varianty bychom se měli dočkat někdy v příštích týdnech, přičemž ve vzduchu visí otázka, zda se bude nějak lišit od čínského modelu. Podle serveru 91mobiles by minimálně k jedné změně dojít mělo.

Globální OnePlus 10 Pro stále s OxygenOS?

Čínská varianta OnePlus 10 Pro je výsledkem postupného slučování značky s mateřskou firmou Oppo, což je poznat hned na několika místech, zejména v oblasti operačního systému. Telefon totiž pohání unifikovaný systém, který vzniknul sloučením platforem ColorOS (z telefonů Oppo) a OxygenOS (z telefonů OnePlus). Tento krok způsobil nevoli u ortodoxních fanoušků OnePlus, pro které byla platforma OxygenOS jedním z hlavních důvodů, proč si telefony této značky kupovali.

OnePlus 10 Pro Impressions: What Happened?

Ze softwaru OnePlus 10 Pro nebyl nadšen ani youtuber Marques Brownlee

Vývoj globální varianty unifikovaného systému se nicméně podle posledních informací zpožďuje a z tohoto důvodu mají mimočínské verze OnePlus 10 Pro běžet i nadále na platformě Oxygen OS. To má platit i pro chystané smartphony OnePlus Nord 2 CE a Nord 2T. Dá se předpokládat, že tento globální „bonus“ nebude mít dlouhého trvání; Oppo nebude chtít vyvíjet vedle sebe dvě samostatné nadstavby, a proto očekáváme „oppoizaci“ v některé z prvních aktualizací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku