Domů » Bleskovky » Glance Clock: Futuristické nástěnné hodiny, které propojíte se svým smartphonem

Glance Clock: Futuristické nástěnné hodiny, které propojíte se svým smartphonem

Klasické hodiny, které ukazují pouze čas, působí v dnešní době chytrých věcí poměrně obstarožně, ačkoliv to byl po několik staletí jejich primární a jediný účel. Lidstvo však postupuje kupředu mílovými kroky, a tak se na ciferník kromě času dostávají i další informace. To je případ chytrých hodin Glance Clock, které můžete podpořit v kampani na Indiegogo.

glance_clock_2

Na jejich ciferníku se totiž kromě času dozvíte i informace o počasí, sportovním výkonu během dne, následující události, kterou máte v kalendáři, upozorní vás na příjezd objednaného řidiče přes aplikaci Uber, či uvidíte, kdo vám zrovna volá. O zobrazování notifikací, které si můžete nastavit skrze mobilní aplikaci, se starají barevné LEDky, které čerpají energii z vestavěné baterie. Ta vydrží 3 až 6 měsíců, jejíž výdrž závisí na objemu informací, které si necháte zobrazovat.

glance_clock

Glance Clock spolupracují s širokou škálou aplikací, jako je Spotify, Netflix, Wunderlist, Messenger či Google Maps. Další možnosti jistě ještě přibydou, do budoucna se tedy nejspíše dozvíme vše, co chceme vědět, při pohledu na hodiny. Ty jsou v tomto případě vyrobeny z hliníku a pokud nezobrazují žádné informace, vypadají velice decentně.

Glance clock. See what you need. Just when you need it.

Pokud vás nápad zaujal, připravte si 129 dolarů, tedy zhruba 3 100 Kč, což je aktuálně nejnižší cena, za kterou si tuto vymoženost můžete pořídit. Po příchodu na trh se cena zvedne na 199 dolarů (4 800 Kč), přičemž na pultech by měly být hodiny dostupné v květnu příštího roku.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

  1. Nepochopil som to, ta zienka sa pozrie na hodinky a ukazu jej pocasie. To akoze citaju myslienky? Alebo ako vedia kedy maju zobrazit kalendarm kedy kroky a kedy pocasie? Uber a casovac chapem, ale tie ostatne nie.

  2. Zásadní otázka – tikaj, nebo netikaj? Nic, co vydává zvuky, mi do bytu nesmí. (No dobře, u psa, manželky a dítěte jsem udělal ústupek…)

    • Každý to.máme jinak pisto ;) já naopak oma mám klasické nástěnné hodiny i budík, da se říci repliku těch pouzivanych minulém století (obe samo s quartz strojkem na tužkové baterie)
      Věci jako smarthome a další na to si příliš nepotrpim, i kdyz vyměnit jednu že současných led žárovek za Philip se hue ovládanou skrze mobil se chystam, i barva se da nastavit.

    • Glance Clock netika vobec.Pracovali sme na tom dost dlho aby sme to zabezpecili ale Glance Clock je uplne ticho :) Teda okrem zvukov notifikacii ktore sa daju vypnut.

  3. Pekna vec, ale neviem, ze ci tuzim mat na nastennych hodinach zobrazene, ze kto mi vola.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).