Domů » Bleskovky » Garmin HUD zobrazí data z mobilní navigace na čelním skle auta

Garmin HUD zobrazí data z mobilní navigace na čelním skle auta

Garmin představil zajímavé příslušenství ke svým mobilním navigačním aplikacím, díky kterému už řidiči nebudou muset ani na okamžik spustit oči z vozovky. Prostřednictvím zařízení s příznačným názvem HUD (heads-up display) se jim totiž důležitá data o zvolené cestě budou promítat přímo na čelní sklo automobilu.

Zobrazovaná data obsahují nejen směr příští odbočky, ale i vzdálenost k ní, odhadovaný čas příjezdu do cíle a aktuální rychlost spolu s  rychlostním limitem v daném úseku. Údaje lze promítat buď přímo na čelní sklo, nebo na speciální čočku, která se připojí k základně zařízení.

Garmin HUD komunikuje přes Bluetooth a domluví se s každým chytrým zařízením s nainstalovanou navigační aplikací Garmin StreetPilot nebo NAVIGON. Na své si tedy přijdou majitelé smartphonů s iOS, Androidem i Windows Phone 8. Doporučená prodejní cena byla nastavena na 129,99 USD (cca 3 180 Kč s DPH), podrobnosti o dostupnosti mimo USA ale zatím bohužel neznáme.

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Takže len data z konkretnej mobilnej aplikaie cez bluetooth v jednoduchej grafickej podobe? Takto mohlo byť rovno ako samostatná navigácia, k tomj fakt netreba smartphone. Keby to ukazovalo aj iné informácie z telefónu alebo zrkadlilo displej tak to by bolo iné. Plus ten vzhľad. …

  No možno niečo podobné viac funkčné prinesie aj konkurencia…

 2. Takže místo toho, abych tam stejným způsobem umístil jen samotný telefon (ideálně s nějakým AMOLEDem), který by mohl zobrazovat totožné údaje, musím si koupit další krabičku s displayem…a samotnou aplikaci provozovat stále na tom jistém telefonu. Geniální tah :) A přitom by stačilo jen to, aby Garmin prodával nějaký držák ke sklu spolu s navigační aplikací…

  • Jenže tady se můžeš koukat přímo přes navigační údaje přímo ven. Telefon můžeš mít strčený v kapse nebo na nabíječce a žere mnohem méně energie. Zároveň se mu nevypaluje ten tvůj AMOLED displej.

   Nápad se mi líbí a počkám, až to okopírují i další výrobci příslušenství :-)

   Kdyby to vydala Nokia pro své HERE mapy, bylo by to naprosto super.

  • A on ma mobil nejaky projektor?

 3. Jsem teda cekal, ze tohle prijde driv…

  • Dost překážek, než to Garmin přiveze, než to příslušné úřady schválí…. To zdaleka, zdaleka ještě nepřišlo:-)

  • Myslel jsem nejake prvotni uvedeni :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).