Garmin Fenix 7 mají dotykové ovládání i solární panel, Epix zase nový displej

Garmin FENIX 7

Mnoho fotek a informací o nových modelech chytrých hodinek Garmin jsme mohli vidět ještě před oficiálním odhalením. Na CESu pak Garmin představil jen dva modely: Venu 2 Plus a vivomove Sport. Nyní jsme se dočkali nových přírůstků do modelových řad Fenix a Epix. A novinek není málo.

Garmin Fenix 7

Hodinky Fenix 7 budou k dispozici ve třech velikostech: Fenix 7S o průměru 42 mm, Fenix 7 o průměru 47 mm a Fenix 7X o průměru 51 mm. Klasické provedení bude mít tělo z polymeru vyztuženého speciálními vlákny, k dispozici ale bude i Solar Edition a Sapphire Solar Edition. V tomto provedení bude možné pořídit všechny tři velikosti. K jejich koupi vás má přesvědčit použití titanu pro lepší odolnost těla a safírové sklíčko pro odolnost displeje.

Všechny varianty hodinek Fenix 7 spojuje možnost nabíjení baterie pomocí sluneční energie. Nabíjecích ploch má být na těle o 54 % více než u předchozího modelu 6X Pro, což by mělo znamenat i lepší výdrž na baterii. Se zapnutou GPS by měl model 7S zvládnout 90 hodin provozu. Se solárním nabíjením až 162 hodin. Větší model 7X nabídne 213 hodin bez slunečního svitu a 578 hodin, pokud využíváte solární energii.

Garmin: Introducing the fēnix 7 Series

Vylepšení se dočkal GPS příjem, protože Fenix 7 nyní využívají i novější frekvenční pásmo L5. Kromě klasických ovládacích tlačítek se můžeme těšit na dotykové ovládání přímo na displeji. Model 7X nabídne také praktickou LED baterku s možností nastavení barvy světla na červenou nebo bílou. Může tak posloužit pro lepší viditelnost během nočních aktivit.

Garmin Epix

Po sedmi letech od prvního představení se dočkala aktualizace také řada Epix. Ta se od Fenix 7 liší především OLED displejem o úhlopříčce 1,3 palce a funkcí always-on. Mnoho vlastností je pak společných s modelem Fenix 7, ať už se bavíme o třech velikostech v nabídce nebo kombinaci tlačítek a dotykového displeje pro ovládání. Epix nicméně postrádá LED světlo a solární nabíjení.

Garmin EPIX
Garmin Epix

Na jedno nabití Epix vydrží až 16 dní. Pokud aktivujete funkci always-on, sníží se výdrž na 6 dní, což i tak není vůbec málo. Oba nové modely hodinek Garmin podporují notifikace, Garmin Pay, ukládání hudby i některé bezpečnostní funkce. K dispozici jsou také funkce pro monitorování zdravotních parametrů, jako je srdeční tep, hladina stresu nebo spánek.

Introducing epix | Premium Active Smartwatch | Garmin

Ceny a dostupnost

Nové modely Garmin Fenix 7 a Epix si můžete objednat již nyní, ceny jsou ale dle očekávání velmi ambiciózní. Garmin Epix pořídíte od 21 990 Kč s DPH a Fenix 7S začínají na 16 990 Kč s DPH. Pokud ale budete chtít největší variantu se solárním nabíjením i safírovým sklem a titanovým tělem, zaplatíte celkem 29 490 Kč s DPH.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku