Game Pass hledá inspiraci u Netflixu. Ještě letos má spustit rodinné předplatné

800 600 Xbox Series S

Společnost Microsoft má v průběhu letošního roku spustit rodinné předplatné pro Games Pass po vzoru Netflixu či Spotify. Novou verzi členství tak půjde sdílet mezi několika rodinnými příslušníky. Redmondští o vytvoření rodinného plánu usilují už delší dobu, avšak doposud se potýkali s nevyjasněnými podmínkami vydavatelů třetích stran. Nové informace s odvoláním na důvěryhodné zdroje přinesl magazín Windows Central.

Jedno členství, pět hráčů

Microsoftu se prý nyní podařilo tyto překážky překonat a ke spuštění nového předplatného by mělo dojít ještě v průběhu letošního roku. Za pořízení rodinného členství si hráči sice připlatí, avšak na oplatku získají přístup ke kompletní herní knihovně až pro pět uživatelů. Po rozpočítání mezi všech pět účastníků ale bude předplatné vycházet podstatně výhodněji.xbox logoNepřehlédněte

Xbox chystá velkou herní přehlídku. Dočkáme se v tradičním termínu

Microsoft chce údajně využít již existující systém rodinných účtů známý z kancelářského balíku Office 365. Hráči se tak budou do Game Passu přihlašovat prostřednictvím svých vlastních účtů. A budou-li se nacházet ve stejné zemi, dokonce si i společně zahrají. Rodinné předplatné bude spravovat vlastník centrálního účtu, tedy stejně jako v případě Netflixu.

Přesnou podobu zatím neznáme

Na mnohé další informace však budeme muset počkat patrně až do oficiálního představení. V současné době totiž například není jasné, zda Microsoft nabídne oddělená rodinná členství pro PC a Xbox, nebo půjde o jednotné předplatné bez ohledu na platformu po vzoru Game Pass Ultimate. A otazník v tuto chvíli visí také nad konkrétní cenou.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku