Domů » Bleskovky » Galaxy S22 Ultra na prvních fotografiích. Potvrzuje se integrovaný stylus i vzhled fotoaparátu

Galaxy S22 Ultra na prvních fotografiích. Potvrzuje se integrovaný stylus i vzhled fotoaparátu

Jak bude vypadat příští vlajkový smartphone od Samsungu? Internetem v minulých týdnech kolovalo několik neoficiálních renderů, ovšem jejich podoba se vzájemně docela dost lišila. Nejatraktivněji vypadaly rendery od LetsGoDigital, podle kterých by Galaxy S22 Ultra neměl mít na zádech celistvý fotomodul, ale pět samostatně položených čoček. Pokud se vám tento design líbil, máme pro vás dobrou zprávu.

Galaxy S22 Ultra pózuje na prvních fotografiích

Vzhled Samsungu Galaxy S22 Ultra odhalil známý informátor Jon Prosser na několika fotografiích finálního prototypu telefonu. A co je nejzajímavější, tímto prototypem disponuje jeden z jeho zdrojů, takže se můžeme těšit na přísun dalších informací. Už nyní ale můžeme potvrdit spoustu detailů.

Prohlídku zahájíme netradičně na zadní straně, která je pravděpodobně nejvíce diskutovaná. Potvrzuje se absence hlavního fotomodulu, namísto něhož Samsung na záda osadí samostatné čočky. Tento design dává vzpomenout na smartphone LG Velvet, ovšem v případě Samsungu bude čoček pět a všechny budou vystupovat nad tělo telefonu. Vypadá to hezky, ale praktické to patrně příliš nebude – čočky budou náchylnější na poškození a v jejich okolí se bude držet prach.

Samsung Galaxy S22 Ultra 6

Sestavu fotoaparátů má tvořit hlavní 108Mpx kamera, 12Mpx širokáč a dva 10Mpx teleobjektivy – jeden s 4× optickým přiblížením, druhý s 10×. Sestavu čoček pak uzavře laserové ostření.

Přestože čočky z telefonu poměrně výrazně vystupují, neznamená to, že telefon bude tenký. Právě naopak. Podle fotografií to bude pořádný cvalík, mimo jiné i kvůli integrovanému stylusu S Pen. Ten vypadá podobně jako u smartphonu Galaxy Note 20 Ultra, své místo bude mít v levém dolním rohu telefonu. Na spodní straně je zároveň patrný výdech reproduktoru a USB-C konektor, na sluchátkový jack už místo nezbylo.

Samsung Galaxy S22 Ultra 3

Galaxy S22 Ultra bude řadu Galaxy Note připomínat i svým tvarem, telefon bude v půdorysu hranatější než typičtí zástupci řady Galaxy S. Naopak zakřivený bude displej, přetékající přes levou a pravou stranu. Zobrazovač se bude pyšnit tenkými rámečky a také selfie kamerkou v otvoru nahoře uprostřed.

Premiéra v únoru

Podle Jona Prossera půjde Samsung Galaxy S22 Ultra do předobjednávek 8. února příštího roku, v prodeji se pak objeví 18. února. Nepotvrzují se tak domněnky, že slavnostní premiéra proběhne na obnoveném veletrhu MWC v Barceloně, který se má konat mezi 28. únorem a 3. březnem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Průměrný a sterilně nudný telefon jako každý rok v podání Samsungu.

  • Konzervativní design. Spoustě lidí to vyhovuje. Oproti pouťově působící čínské konkurenci nebo hnusným upatlaným rámečkům pročkových iphonů je to nudné, ale vkusné…

  • Mag.net: Naopak je presne tohle to, co chci. Mel jsem Note 10. Ted mam Note 20 Ultra a S22 Ultra je opet velice podobny. Toto cili na uzivatele rady Note (ktera je pravdepodobne ukoncena), kteri jsou konzervativni. Tohle je presne to, co chceme a mame prachy na to to zaplatit :)

  • To je zase ten frustrát, kterýmu ležím v žaludku 😅.

  • Až nato že každá konkurence se snaží samsung kopírovat.

 2. lerion: považovat telefon za finanční náklad je minimálně úsměvné.

 3. Vyslyšet přání a dostát nějakého očekávání, to má od sebe někdy dost daleko. Na druhou stranu, snad proto, že se tady s „ničím novým až tak nepřichází“, by se mohlo zadařiti:)

 4. Moj nazor jest taky, ze zahnuty lcd ma nedonutia kupit. Fakt v tomto kvitujem apple!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).