Domů » Bleskovky » Galaxy S11 údajně nabídne spektrometr a dokovací stanici s projekcí hologramů

Galaxy S11 údajně nabídne spektrometr a dokovací stanici s projekcí hologramů

Redakce nizozemského webu LetsGoDigital objevila dvojici zajímavých patentů podaných Samsungem. První z nich mluví o možnosti zabudovat do telefonu spektrometr – zařízení, které dokáže opticky analyzovat chemické složení objektů a jejich další vlastnosti. Samsung přitom doslova zmiňuje, že patentovaná technologie už byla dostatečně miniaturizována pro to, aby ji bylo možné skutečně do smartphonu zabudovat.

Záda Samsungu Galaxy S11 budou v případě obsažení spektrometru plně využitá… (Zdroj: LetsGoDigital)

Novinka by měla umět analyzovat například množství cukru v potravinách, vlhkost objektu, ale také třeba srdeční tep. Samotný koncept obsažení spektrometru v telefonu není úplně nový, poprvé ho na CES 2017 prezentovala na experimentálním přístroji čínská firma. Samsung by se ale stal prvním výrobcem, který by tento přístroj osadil do komerčně prodávaného smartphonu.

samsung galaxy s11 05
Jednou ze zmiňovaných schopností patentovaného modulu je schopnost analyzovat složení ovoce, především množství cukru v něm obsažené (Zdroj: LetsGoDigital)

Samozřejmě není jisté, že novinka zamíří do Samsungu Galaxy S11. Vzhledem k tomu, že představení je ale pořád ještě daleko a technologie je podle všeho připravená, není to nic nerealistického.

Dokovací stanice s projekcí hologramů

Druhou zajímavostí objevenou kolegy z LetsGoDigital je schopnost telefonu promítat hologram. Patent zmiňuje široké možnosti kombinace s dalším příslušenstvím, včetně například palubní desky vozu. Jako nejzajímavější se však jeví jakási dokovací stanice, v níž by se smartphone zároveň nabíjel.

samsung galaxy s11 03
Telefon by se do stanice zasouval zboku, nabíjení by tak zřejmě bylo řešeno bezdrátově. (Zdroj: LetsGoDigital)

Schopnost telefonu promítat hologram vychází ze zcela bezrámečkového designu displeje, který je taktéž součástí patentu. To mimochodem podle všeho znamená, že se počítá s integrací selfie kamerky pod displej.

samsung galaxy s11 02
Fungování hologramu podle všeho závisí na zcela bezrámečkovém designu telefonu. (Zdroj: LetsGoDigital)

Právě zaoblené hrany displeje umožní v kombinaci s odrazovými prvky dokovací stanice vytvořit hologram, který umožní promítat řadu informací. Sloužit by měl například pro notifikace, zobrazení různých widgetů hudby a podobně. Samozřejmě by mělo být taktéž možné promítat 3D objekty.

V této souvislosti Samsung zmiňuje, že získal „průlomovou technologii“, která mu umožňuje převést 2D snímky na 3D obraz. Tím by se vyřešila nutnost spoléhat se na předem vytvořený obsah třetích stran.

Počítá se i s aktivním ovládáním zobrazeného hologramu, což by mělo být možné činit gesty ve vzduchu i dotyky na obrazovce. Obraz by měl reagovat na vaši blízkost a orientaci vůči telefonu tak, aby byl stále dobře viditelný a údaje na něm čitelné.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments