Domů » Bleskovky » Galaxy S11 údajně nabídne spektrometr a dokovací stanici s projekcí hologramů

Galaxy S11 údajně nabídne spektrometr a dokovací stanici s projekcí hologramů

Redakce nizozemského webu LetsGoDigital objevila dvojici zajímavých patentů podaných Samsungem. První z nich mluví o možnosti zabudovat do telefonu spektrometr – zařízení, které dokáže opticky analyzovat chemické složení objektů a jejich další vlastnosti. Samsung přitom doslova zmiňuje, že patentovaná technologie už byla dostatečně miniaturizována pro to, aby ji bylo možné skutečně do smartphonu zabudovat.

Záda Samsungu Galaxy S11 budou v případě obsažení spektrometru plně využitá… (Zdroj: LetsGoDigital)

Novinka by měla umět analyzovat například množství cukru v potravinách, vlhkost objektu, ale také třeba srdeční tep. Samotný koncept obsažení spektrometru v telefonu není úplně nový, poprvé ho na CES 2017 prezentovala na experimentálním přístroji čínská firma. Samsung by se ale stal prvním výrobcem, který by tento přístroj osadil do komerčně prodávaného smartphonu.

samsung galaxy s11 05
Jednou ze zmiňovaných schopností patentovaného modulu je schopnost analyzovat složení ovoce, především množství cukru v něm obsažené (Zdroj: LetsGoDigital)

Samozřejmě není jisté, že novinka zamíří do Samsungu Galaxy S11. Vzhledem k tomu, že představení je ale pořád ještě daleko a technologie je podle všeho připravená, není to nic nerealistického.


Dokovací stanice s projekcí hologramů

Druhou zajímavostí objevenou kolegy z LetsGoDigital je schopnost telefonu promítat hologram. Patent zmiňuje široké možnosti kombinace s dalším příslušenstvím, včetně například palubní desky vozu. Jako nejzajímavější se však jeví jakási dokovací stanice, v níž by se smartphone zároveň nabíjel.

samsung galaxy s11 03
Telefon by se do stanice zasouval zboku, nabíjení by tak zřejmě bylo řešeno bezdrátově. (Zdroj: LetsGoDigital)

Schopnost telefonu promítat hologram vychází ze zcela bezrámečkového designu displeje, který je taktéž součástí patentu. To mimochodem podle všeho znamená, že se počítá s integrací selfie kamerky pod displej.

samsung galaxy s11 02
Fungování hologramu podle všeho závisí na zcela bezrámečkovém designu telefonu. (Zdroj: LetsGoDigital)

Právě zaoblené hrany displeje umožní v kombinaci s odrazovými prvky dokovací stanice vytvořit hologram, který umožní promítat řadu informací. Sloužit by měl například pro notifikace, zobrazení různých widgetů hudby a podobně. Samozřejmě by mělo být taktéž možné promítat 3D objekty.

V této souvislosti Samsung zmiňuje, že získal „průlomovou technologii“, která mu umožňuje převést 2D snímky na 3D obraz. Tím by se vyřešila nutnost spoléhat se na předem vytvořený obsah třetích stran.

Počítá se i s aktivním ovládáním zobrazeného hologramu, což by mělo být možné činit gesty ve vzduchu i dotyky na obrazovce. Obraz by měl reagovat na vaši blízkost a orientaci vůči telefonu tak, aby byl stále dobře viditelný a údaje na něm čitelné.


Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Ještě ten IrDA prosím….

Martin123
Uživatel
Martin123

Zbytečnosti a žrout baterie až to bude mít 6000mAh ok ale hologram je nutné krmit.

Jméno
Anonym
Jméno

Hlavne nech to nemá dieru v displeji

Martin
Anonym
Martin

No tolik novinek S11 najednou urcite mit nebude 😀😀
Neni nad to udelat hezkou S9ku bez notche a diry a pak se dostat o par let zpet, s deravou S10kou.
No ale drzim z mym one7plus pro …vsechny palce

Dealler
Uživatel
Dealler

S tím čínským krámem bych moc nemachroval.

QNX
Anonym
QNX

Och a ja som sa tešil na vodotrysk a tlačidlo na odpálenie jadrových hlavíc. Škoda….
A telefonovať to bude?

xzeit
Uživatel
xzeit

Telefonuje už to od úplného počátku. Dneska a už nějakou dobu to není jen na volání….

FantomasMan
Uživatel
FantomasMan

😯 Ešte ten fontánku..😁

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

Starou bačkoru, jedná se akorát o další fantasmagorickou „vizi“ z profláklé dílny LetsGoDigital … Někdo z nudy v 3D programu splácá nesmysl a redakce má hned námět. :-((((((((((((((((((

Mareq
Anonym
Mareq

Asi těžko. Letsgodigital si ty rendery necuca z prstu, delaji to na základě patentových přihlášek. stačí si otevřít zdrojový článek, tam to najdes. tak tady neris bludy, anstajne.