Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11 má nabídnout 108Mpx fotoaparát a 5x optický zoom

Samsung Galaxy S11 má nabídnout 108Mpx fotoaparát a 5x optický zoom

Současná vlajková loď Samsungu, model Note 10, se sice začala prodávat teprve nedávno, avšak nikdy není příliš brzy na spekulace ohledně vlajkové lodi následující, tedy modelu Galaxy S11. Ten by měl totiž podle nejnovějších zdrojů nabídnout fotoaparát s pětinásobným optickým přiblížením. Informaci přinesl server The Elec.

Samsung Galaxy S10 recenze
Ilustrační obrázek

Jihokorejský výrobce téměř s jistotou použije fotografický modul, který vstoupil do sériové výroby už letos v květnu. Jedná se o řešení podobné periskopu – čočky v telefonu leží na straně, k senzoru se pak světlo dostává pomocí odrazu od zrcadla. Tím vznikne volný prostor pro instalaci optického zoomu, aniž by telefon musel být tlustší.

108Mpx fotoaparát na palubě

Galaxy S11 by měl nabídnout čtveřici zadních fotoaparátů, a to pravděpodobně v následujícím složení snímačů: ultra široký, hlavní, Time of Flight (ToF) a teleobjektiv. Co se týče hlavního fotoaparátu, počítá se s přítomností čipu s rozlišením 108Mpx. V porovnání s 12Mpx u současných modelů by se tedy jednalo o výrazné zlepšení.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

16 komentářů

 1. Snad v Samsungu pořádně zamakaji.

  • HLAVNĚ co se týče aku… doufám, že se nedočkáme nějaké trapnosti v podobě 3??? mAh, ale tak ono ani s 4000 mAh by to nebyla žádná výhra, rozumné minimum na tak výkonné telefony je 5000 mAh…

   • Tady je problém v hustotě energie. Bylo by velice zajímavé sledovat navýšení hustoty 3 až 5 násobně.

 2. Jinými slovy foťák z Xiaomi Mi Mix Alpha (na kterém spolupracovali)…

 3. Pokud po 5x optickém zoomu bude mít fotka 108mpx, tak to už dává hodně slušné výřezové přiblížení

 4. jako nechápu proč se všichni předhánějí kdo bude mít lepší fotoaparat,spíš by měli zapracovat na baterii
  alespoň 6000mah

  • Problém s aku si vyřešíš, powerbanka, zásuvka,… Ale špatnou fotografií už nedoženeš.

   • Ne vždy je to vhodné řešení.

   • Tak jako ne vždy 6000mAh aku zabrání stavu „došla šťáva“ ;)

   • To nezabrání nikdy, ale můžeme se bavit, že zabrání DOŠLA ŠŤÁVA za jeden velmi náročný pracovní den. Faktem je, že jeden takový přístroj zrovna držím v ruce, ale dokážu si představit, že bych jej za den i vybil, což se mi asi párkrát stalo, ale to byl extetrem, ktrry by se s 5000 až 6000 určitě elominoval (bylo to tak 3 hodiny před spaním).

 5. Marek Studnicka

  Jak napsal Xzeit,doufám,že v Samsungu máknou a budu zvědav,jak na to zareaguje Sony-ta vyvíjí Novou vlajkovou lod s 8 snímači a clonou f1,2-2,4,bude to zajímavé,to bude příští rok IFA Barcelona hodně zajímavá!!!

 6. Marek Studnicka

  Ano,mýlil jsem.

 7. Marek Studnicka

  Ano,mýlil jsem se,je to tak.

 8. TO JSOU ZASE POHÁDKY :-). Jsem zvědav jestli zastánci Samsungu kteří rýpali do Huawei že mají 40mpix budou rýpat do Samsungu na co je tolik megapixelu. Jde vidět jak Huawei skoro každý z výrobců kopíruje. Dokonce slučování pixelů je Samsungu vhod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).