Domů » Bleskovky » Galaxy S10 a Note10 dostávají aktualizaci. Řeší bezpečností problém čteček otisků prstů

Galaxy S10 a Note10 dostávají aktualizaci. Řeší bezpečností problém čteček otisků prstů

V minulém týdnu byla objevena zranitelnost ultrazvukových čteček u vlajkových smartphonů značky Samsung; po nasnímání prstu skrze silikonový kryt bylo možné odemknout jakýmkoliv neautorizovaným prstem. Tento bezpečnostní problém byl důkladně „proprán“ v médiích, některé banky dokonce začaly dotčené čtečky otisků prstů blokovat. Přístup do bankovní aplikace skrze otisk prstu zablokovala například i Komerční banka.

s10 finger

Samsung své pochybení uznal a nyní přichází s nápravou – vydává pro smartphony z řad Galaxy S10 a Note10 by aktualizaci, která má zmíněný problém řešit. Update je vypouštěn ve vlnách, na všechna zařízení by se měl dostat ještě během tohoto týdne.

Aktualizace by měla znemožnit snímání prstu přes silikonové pouzdro. Samsung doporučuje majitelům smartphonů z řad Galaxy S10 a Note10, aby k ochraně displeje používali oficiální příslušenství.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments