Domů » Bleskovky » Galaxy One: Samsung uvažuje o telefonu s displejem přetékajícím přes všechny okraje

Galaxy One: Samsung uvažuje o telefonu s displejem přetékajícím přes všechny okraje

Obrazovky smartphonů dnešní doby se téměř dotýkají samotných okrajů předních stran, někteří výrobce navíc sahají k postrannímu zahnutí displejů, aby ještě více umocnili pocit „bezrámečkovosti“. Dalším krokem by mohlo být ohnutí displeje přes čtyři strany; tento koncept si dokonce nechal 14. března letošního roku patentovat Samsung.

galaxy one 2

Displej přetékající přes všechny okraje

V jeho přihlášce je zobrazený smartphone s displejem přetékajícím přes všechny okraje; toto řešení je nazýváno „waterfall screen“. Hlavní zobrazovací část displeje by měla mít nadále obdélníkový tvar, postranní zahnuté plochy by pak měly sloužit k zobrazení dodatečných informací. Boky zařízení mají být navíc citlivé na tlak, takže by zároveň sloužily k ovládání telefonu.

galaxy one 1
Takhle si design Samsungu s displejem zaobleným do všech stran představují designeři serveru LetsGoDigital.nl

Po odhalení tohoto patentu se objevily spekulace, že by takto mohl vypadat příští vlajkový Samsung označovaný jako Galaxy One, který má v budoucnu nahradit řady S a Note. Letos se tak ale ještě nestane; jak potvrzuje informátor Ice Universe, Galaxy S11 nedostane do výbavy waterfall screen, ale pouze tenčí rámečky, než má Galaxy Note 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments