Domů » Bleskovky » Galaxy Note 6 bude mít i „Lite“ verzi. Dostat by měla Snapdragon 820 a 4 GB RAM

Galaxy Note 6 bude mít i „Lite“ verzi. Dostat by měla Snapdragon 820 a 4 GB RAM

Se spekulacemi ohledně připravovaného Samsungu Galaxy Note 6 se v poslední době roztrhl pytel. O tom, že je zřejmě v plánu více variant modelu, jsme informovali již nedávno. Nyní se však na internet dostala nová informace o tom, že by Samsung svůj nový model mohl představit také v odlehčené „Lite“ verzi.

Zatím není zcela jasné, zda se jedná pouze o zbožné přání příznivců značky či o skutečnou věc. Slabší verze novinky by měla obsahovat čip Snapdragon 820 se 4 GB RAM a displej o velikosti 5,8″ a rozlišením Full HD (1080 x 1920 px).

Note6
Ilustrační obrázek

Je až úsměvné, že by chtěl Samsung telefon s parametry letošních vlajkových lodí nazývat „Lite“ modelem. Pokud se však u hlavního modelu potvrdí spekulace o Exynosu vlastní výroby, 6 GB RAM a Quad HD displeji, pak by pojmenování „Lite“ dávalo u slabšího modelu celkem smysl. Novinky by měly být představeny na přelomu srpna a září a je docela dobře možné, že by kvalitní phablet konečně mohl být i cenově dostupný.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

 1. Dano (neregistrovaný)

  Tak už Note 3 mal takúto podobnú verziu – označenú NEO a jednalo sa o prezlečený Note2 s iným procesorom a hlavne podporou LTE (aj keď aj Note2 malo verziu s LTE). A inak by mi tento model vcelku vyhovoval,len sa bojím nepodpory ako sa dostala (teda skôr nedostávala) Note 3 NEO, tak neviem čo by sa to oplatilo kúpiť. Dôležitý by bol pomer cena/výkon.

  • Jenže tebou zmiňované Neo bylo uvedeno až po ukončení nabídky Note 3 (aktuálním modelem byl nastupující 4ka), zatímco zde se spekuluje o uvedení v rámci cyklu Noty 6 (tedy ne po).

  • Jinými slovy, Lite je odlehčená verze, Neo je refresh (inovace, nikoli vždy sněhem nahoru).

  • adam (neregistrovaný)

   Nebo jeste jinymi slovy, Neo = SE

 2. Petr (neregistrovaný)

  Galaxy note nejpřínosnější řada v rodině Samsung Galaxy.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *