Domů » Bleskovky » Samsung testuje dvě verze Galaxy Note 6: Čím se od sebe liší?

Samsung testuje dvě verze Galaxy Note 6: Čím se od sebe liší?

Tabletofon Samsung Galaxy Note 5 se na náš trh sice oficiálně nedostal, ale po světě se tento model těší poměrně velké oblibě. Není proto divu, že již výrobce pracuje na nástupci, který ponese označení Galaxy Note 6 a světlo světa by měl spatřit prý již v srpnu. Podle posledních spekulací má již Samsung k dispozici prototypy, které testuje.

Výrobce údajně připravil dva různé modely, které jsou navzájem lehce odlišné. Jeden prototyp má prý displej klasický, zatímco druhý jej má po obou stranách zaoblený, jako je tomu třeba u Galaxy S7 edge (recenze). V obou případech by se mělo jednat o 5,8palcový AMOLED panel s rozlišením 1440 × 2560 pixelů.

d3b_1Nástupce Samsungu Galaxy Note 5 možná dostane zaoblený displej

Zbývající hardwarová výbava by měla patřit ke špičce. Výpočetní výkon prý zajistí čipset Samsung Exynos 8890 nebo Qualcomm Snapdragon 823. Operační paměť údajně nabídne luxusní kapacitu 6 GB. Šetřit se nebude ani na fotoaparátu, který by měl dostat stejný 12megapixelový čip jako je v Galaxy S7.

Zatím není zcela jisté, zda se Galaxy Note 6 dostane na trh v obou variantách. Podle dosavadních informací prý Samsung plánuje dovést pouze jeden z prototypů do finální výroby. Jaká bude skutečnost, se dozvíme pravděpodobně až v létě, kdy se má dojít k oficiálnímu představení. Zároveň doufáme, že bude novinka oficiálně dostupná i na českém trhu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments