Domů » Bleskovky » Galaxy Note 20 dostane dosud nejvýkonnější Exynos, jaký kdy Samsung vyrobil

Galaxy Note 20 dostane dosud nejvýkonnější Exynos, jaký kdy Samsung vyrobil

Evropští majitelé vlajkových smartphonů od Samsungu si stěžují, že jejich telefony jsou pomalejší a mají menší výdrž než stejné telefony prodávané jinde na světě. Mohou za to rozdílné čipsety – do zařízení prodávaných v Evropě instaluje korejský gigant své vlastní čipy Exynos, zatímco ve světě v jejich útrobách tikají Snapdragony od Qualcommu. Nejviditelnější je situace u poslední generace Galaxy S20.

Samsung Galaxy S20 Recenze 31

Přestože Samsung své čipsety hájí, pro řadu Galaxy Note 20 údajně chystá změnu. Podle korejských zdrojů do nich údajně nasadí novou čipovou sadu Exynos 992, která má být vyrobena modernějším 6nm procesem s vyšší efektivitou. Tento čipset by tak mohl dorovnat Snapdragon 865, neboť podle posledních zvěstí Qualcomm letos jeho podzimní „pluskovou“ variantu nechystá.

Zajímavé je, že Exynos 992 prý nepoužije Samsung pouze u svých telefonů, ale poskytne jej i konkurenci – jeho služeb má využít i společnost Vivo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. No bars tomu neverím :/ …

 2. Exynos, to zase bude průser :-D

 3. Snad už bude poslední…

 4. Tomáš Štěrba

  Kdyby alespoň odpovídala cena, jenže oni si dovolí to u nás ještě nacenit dráž, to je ten největší průser.
  Více peněz za méně muziky.
  Samsung už dlouho patří svými cenami mezi značky „veřejně vás okrádáme“, tohle je jen navic „a ještě si svama umíme pěkně vytrit prdel“.
  Pro mě značka, která by měla jít pro svou nabubřelost ke dnu, hezky po bok Sony.
  Bohužel lidi se nechávají okrádá rádi.

 5. Mám v Note 9 dnes už v podstatě obstarožní Exynos, ale že bych tím trpěl??? :-DDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).