Cena:

Galaxy Note 20 dostane dosud nejvýkonnější Exynos, jaký kdy Samsung vyrobil

Galaxy Note 20 teaser

Evropští majitelé vlajkových smartphonů od Samsungu si stěžují, že jejich telefony jsou pomalejší a mají menší výdrž než stejné telefony prodávané jinde na světě. Mohou za to rozdílné čipsety – do zařízení prodávaných v Evropě instaluje korejský gigant své vlastní čipy Exynos, zatímco ve světě v jejich útrobách tikají Snapdragony od Qualcommu. Nejviditelnější je situace u poslední generace Galaxy S20.

Samsung Galaxy S20 Recenze 31

Přestože Samsung své čipsety hájí, pro řadu Galaxy Note 20 údajně chystá změnu. Podle korejských zdrojů do nich údajně nasadí novou čipovou sadu Exynos 992, která má být vyrobena modernějším 6nm procesem s vyšší efektivitou. Tento čipset by tak mohl dorovnat Snapdragon 865, neboť podle posledních zvěstí Qualcomm letos jeho podzimní „pluskovou“ variantu nechystá.

Zajímavé je, že Exynos 992 prý nepoužije Samsung pouze u svých telefonů, ale poskytne jej i konkurenci – jeho služeb má využít i společnost Vivo.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.