Domů » Bleskovky » Snapdragon 865 bude hájit svoji pozici až do konce roku, verze Plus není v plánu

Snapdragon 865 bude hájit svoji pozici až do konce roku, verze Plus není v plánu

Qualcomm v loňském roce uvedl na trh dva vlajkové čipsety – pro jarní smartphony Snapdragon 855, pro ty podzimní výše nataktovaný Snapdragon 855 Plus. Na začátku letošního roku se objevily spekulace, že by se stejná praxe měla opakovat i letos, ovšem nyní se zdá, že si aktuální Snapdragon 865 udrží pozici nejvýkonnějšího „androidího“ čipsetu až do konce roku.

snapdragon 865 1

Že letos žádný Snapdragon 865 Plus nedorazí, potvrdil šéf marketingu společnosti Meizu. Důvod je patrný – vrcholový „osmičkový“ Snapdragon je pro spoustu výrobců drahý, a proto ve spoustě telefonů vídáme čím dál častěji Snapdragony z nižších řad. Ty mají dostatečný výkon na veškeré operace (včetně hraní her), Snapdragon 765G dokonce disponuje i integrovaným 5G modemem, který Snapdragon 865 nemá. Poměr cena/výkon tak u výrobců hraje ve prospěch lehce slabších čipsetů, a z tohoto důvodu patrně nemá Qualcomm důvod vydávat dva vlajkové modely ročně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments