Domů » Bleskovky » Snapdragon 865 bude hájit svoji pozici až do konce roku, verze Plus není v plánu

Snapdragon 865 bude hájit svoji pozici až do konce roku, verze Plus není v plánu

Qualcomm v loňském roce uvedl na trh dva vlajkové čipsety – pro jarní smartphony Snapdragon 855, pro ty podzimní výše nataktovaný Snapdragon 855 Plus. Na začátku letošního roku se objevily spekulace, že by se stejná praxe měla opakovat i letos, ovšem nyní se zdá, že si aktuální Snapdragon 865 udrží pozici nejvýkonnějšího „androidího“ čipsetu až do konce roku.

snapdragon 865 1

Že letos žádný Snapdragon 865 Plus nedorazí, potvrdil šéf marketingu společnosti Meizu. Důvod je patrný – vrcholový „osmičkový“ Snapdragon je pro spoustu výrobců drahý, a proto ve spoustě telefonů vídáme čím dál častěji Snapdragony z nižších řad. Ty mají dostatečný výkon na veškeré operace (včetně hraní her), Snapdragon 765G dokonce disponuje i integrovaným 5G modemem, který Snapdragon 865 nemá. Poměr cena/výkon tak u výrobců hraje ve prospěch lehce slabších čipsetů, a z tohoto důvodu patrně nemá Qualcomm důvod vydávat dva vlajkové modely ročně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Raďa Walczyk

    Za mě jde i teoreticky možný fakt, že byl již potenciál 7 nm výroby vymáčknut natolik, že by touto výrobou nebylo možné již dosáhnou znatelně lepšího výsledku v oblasti výkonu a energetické náročnosti, aby se to vyplatilo vyrábět a čeká se na nasazení 5 nm procesu, který by měl být využit u SD 875, apple A14 nebo kirinu 1020. Tím však nepopírám, že by důvodem číslo 2 mohl být důvod uvedený v článku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).