Galaxy A (2018) na prvních renderech: vzorem budou letošní bezrámečkové top modely

Řada Galaxy A tvoři v portfoliu Samsungu střední třídu vycházející z rok starých vlajkových lodí a příští rok tomu nemá být jinak. Nedávno jsme mohli vidět první schémata příštích „áček“, nyní se můžeme podívat na první rendery.

Bohužel zatím nevíme, který model je na renderech vyobrazen, design by měl být však pro celou řadu stejný. Smartphony řady Galaxy A (2018) mají po vzoru modelů Galaxy S8, S8+ a Note 8 dostat líbivý design s širokoúhlým AMOLED displejem (zřejmě s poměrem stran 18,5:9 a rozlišením 1 080 × 2 220 px) a tenkými rámečky, a také dedikované tlačítko pro spouštění asistentky Bixby na levé straně.

V podlouhlém výřezu na zadní straně bude umístěna čočka fotoaparátu, pod ní pak čtečka otisků prstů; její poloha bude paradoxně na lepším místě než u současných vlajkových modelů. Duálního fotoaparátu se ale zatím dočkat nemáme. Chybět naštěstí nemá 3,5mm jack na sluchátka.Nepřehlédněte

Samsung Galaxy A5 a A7 (2018) mají dostat Infinity displej, lepší čipset a tlačítko Bixby

Nová „áčka“, minimálně tedy Galaxy A5 (2018) má pohánět osmijádrový čipset Exynos 7885 a 4 GB RAM, operačním systémem bude patrně Android 8.0 Oreo, byť benchmarky zatím ukazují starší Android 7.1.2 Nougat.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku