Samsung Galaxy A5 a A7 (2018) mají dostat Infinity displej, lepší čipset a tlačítko Bixby

I pro příští rok chystá Samsung nové smartphony řady Galaxy A, která v portfoliu korejského výrobce tvoří střední třídu inspirovanou předchozí generací vlajkových modelů. A nejinak tomu má být i u příští generace.

Podle uniklých renderů krytů zad bychom se měli dočkat podlouhlých těl s širokoúhlým Infinity displejem. Vzhledem k rozměrům výřezu pro hlavní fotoparát odhadujeme, že se dočkáme buď duálního řešení, nebo čtečky otisků prstů na zadní straně. Z vlajkové řady Galaxy S si také chystaná „áčka“ vezmou hardwarové tlačítko pro asistentku Bixby, kterou lze po poslední aktualizaci v případě potřeby deaktivovat. Naštěstí nemá chybět 3,5mm jack na sluchátka.

Samsung Galaxy A5 pro příští rok rovněž zachytil pod kódovým označením SM-A530F benchmark GeekBench. Podle něj se bude vylepšovat procesor, Exynos 7880 vystřídá novější Exynos 7885 se dvěma výkonnými jádry Cortex-A73 a šesti úspornými Cortex-A53. Počítat také můžeme se 4 GB RAM. Telefon byl v benchmarku otestován s Andriodem 7.1.1 Nougat, je však možné, že v době uvedení na trh dostane novější Oreo.

Nové telefony řady Galaxy A (2018) budou představeny patrně někdy počátkem příštího roku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku