Domů » Bleskovky » Foxconn zažil nejhorší čtvrtletí za posledních 20 let. Zisk klesl o 90 procent

Foxconn zažil nejhorší čtvrtletí za posledních 20 let. Zisk klesl o 90 procent

Společnost Foxconn se zařadí do žebříčku firem, které pandemie COVID-19 postihla největší mírou. Firma musela uzavřít své závody, navíc se výrazně snížil objem zakázek od partnerů. Čínský gigant za první kvartál letošního roku vykázal čistý zisk 70,3 milionů dolarů (asi 1,8 miliard korun), což je nejméně za posledních 20 let. V porovnání se stejným obdobím v loňském roce se jedná o 90% pokles.

Zástupci Foxconnu očekávají, že se firmu podaří stabilizovat v aktuálně probíhajícím čtvrtletí, neboť všechny její továrny v Číně již naběhly na běžný provoz. I tak ale budou patrně tržby mírně menší (v řádu jednotek procent) než v loňském roce. Foxconn očekává nárůst tržeb podnikových divizí, naopak výroba elektroniky pro běžné spotřebitele bude ještě mírně přiškrcena; v tuto chvíli je obtížné predikovat poptávku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. No tak pokud klesl o 90% pouze zisk, tak to tak strašné zase není :D

  2. Není foxcon taiwanská společnost?

  3. Tak pořád je to zisk. Horší bude až budou mít ztrátu, což je také samozřejmě čeká. Ekonomické dno koronakrize ještě nenastalo…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).