Cena:

Foxconn zažil nejhorší čtvrtletí za posledních 20 let. Zisk klesl o 90 procent

Společnost Foxconn se zařadí do žebříčku firem, které pandemie COVID-19 postihla největší mírou. Firma musela uzavřít své závody, navíc se výrazně snížil objem zakázek od partnerů. Čínský gigant za první kvartál letošního roku vykázal čistý zisk 70,3 milionů dolarů (asi 1,8 miliard korun), což je nejméně za posledních 20 let. V porovnání se stejným obdobím v loňském roce se jedná o 90% pokles.

Zástupci Foxconnu očekávají, že se firmu podaří stabilizovat v aktuálně probíhajícím čtvrtletí, neboť všechny její továrny v Číně již naběhly na běžný provoz. I tak ale budou patrně tržby mírně menší (v řádu jednotek procent) než v loňském roce. Foxconn očekává nárůst tržeb podnikových divizí, naopak výroba elektroniky pro běžné spotřebitele bude ještě mírně přiškrcena; v tuto chvíli je obtížné predikovat poptávku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.