Domů » Bleskovky » Foxconn na nákupech. Koupil si výrobce příslušenství Belkin

Foxconn na nákupech. Koupil si výrobce příslušenství Belkin

Společnost Belkin mění majitele. Výrobce příslušenství převážně pro mobilní zařízení koupila za 866 milionů dolarů (asi 17,76 miliard korun) společnost Foxconn Interconnect Technology spadající pod čínského výrobního giganta Foxconn.

Akvizice má zvětšit stopu společnosti Foxconn v segmentu mobilního příslušenství a inteligentního bydlení. V transakci jsou totiž zahrnuté i značky Linksys, Phyn a Wemo, přičemž poslední jmenovaná má na svědomí například zařízení spolupracující s jablečným řešením chytrých domácností Home Kit, Linksys je zase znám jako výrobce routerů a dalších síťových prvků.

Belkin by podle tiskové zprávy měl nadále fungovat jako samostatná značka a v organizační struktuře Foxconnu bude vystupovat jako její dceřiná společnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).