Cena:

Fotoaparát pro OnePlus 5 ladil specializovaný fotoweb DxOMark: jaké mu udělil hodnocení?

Dávno před představením smartphonu OnePlus 5 se čínský výrobce chlubil prvními snímky z jeho duálního fotoaparátu a nešetřil superlativy, ostatně vývoj kamery probíhal ve spolupráci s webem DxOMark, který má vypracovanou metodiku na porovnávání snímků z těch nejlepších fotoaparátů a fotomobilů. Umístění vysoko v žebříčku lze považovat za jakýsi „fotobenchmark“, který dodává značkám na prestiži. Proto bylo zvláštní, že se OnePlus při představení modelu 5 výsledkem DxOMark okamžitě nepochlubilo, jako tak dříve učinili jiní výrobci.

Včera konečně na webu DxOMark vyšel kompletní test OnePlus 5, z něhož si telefon odnesl skóre 87 bodů. To jej řadí mezi smartphony Huawei P10, Moto Z Force či Samsung Galaxy S6 edge+. Lépe než OnePlus 5 pak fotí smartphony Sony Xperia X Performance, Samsung Galaxy S7 edge a S8, HTC 10, Google Pixel a konečně dosavadní vítěz HTC U11.

Redaktoři DxOMark u OnePlus 5 ocenili přesné vyvážení bílé za všech světelných podmínek, živé a příjemné barvy, dobré uchování detailů v jasných podmínkách, rychlý a plynulý autofokus, u videa pak rychlou expozici, rychlé ostření a dobrou stabilizaci. K nevýhodám fotoaparátu patří občas silná ztráta detailů u venkovních snímků a při horších světelných podmínkách, a také občasný výskyt duchů. Ztrátou detailů trpí i video, které navíc při zhoršených podmínkách obsahuje viditelný jasový šum.Nepřehlédněte

OnePlus 5 v redakci: jaké jsou naše první dojmy? (video)

My již OnePlus 5 v redakci důkladně testujeme, takže se můžete brzy těšit i na naše hodnocení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.