TOPlist

OnePlus 5 v redakci: jaké jsou naše první dojmy? (video)

K představení nového vlajkového modelu společnosti OnePlus došlo minutý týden v úterý. Model s číselným označením 5 se dostal již i k nám do redakce a můžeme vám tak exkluzivně přinést první dojmy.

Začneme nejprve konstrukcí. Stejně jako předchozí model OnePlus 3(T), tak i novinka vsází na kovovou konstrukci. Vzhled čelní strany je téměř identický. Odlišnosti se však udály na zádech smartphonu.

OnePlus 5 dostal do výbavy duální fotoaparát, který je umístěný v horním rohu. K dostání jsou dvě barevné varianty – Slate Gray a Midnight Black, kterou máme i my. V obou případech jsou záda provedena v matné povrchové úpravě, což působí i vypadá velmi pěkně. Celkový vzhled zadní části velmi připomíná iPhone 7 Plus.

Videopohled

S celkovými rozměry 154,2 × 74,1 × 7,3 a hmotností 153 gramů se novinka od svého předchůdce liší pouze minimálně. Kvalitní dílenské zpracování je samozřejmostí.

Novinka je stejně jako OnePlus 3(T) vybavena 5,5palcovým displejem s rozlišením 1920 × 1080 pixelů. I v tomto případě se jedná o panel typu Optic AMOLED. V tomto ohledu OnePlus na konkurenci lehce ztrácí. Ne, že by se snad jednalo o špatný displej. Barevné podání, pozorovací úhly i čitelnost jsou výborné, ale konkurence nabízí bezrámečkové displeje nebo vyšší rozlišení.

Nedostatku výkonu se nemusíte bát

OnePlus 5 nedostatkem výkonu rozhodně netrpí. O výpočetní výkon se stará čipset Qualcomm Snapdragon 835 s celkem osmi jádry. Námi testovaná varianta nabízí také 8 GB operační paměti a 128GB úložiště. Levnější verze nabídne „pouze“ 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

Operační systém Android 7.1.1 Nougat je doplněný o nadstavbu OxygenOS. Během jednodenního testování jsme se zatím nesetkali s žádnými potížemi se stabilitou či plynulostí. Vzhledem k výkonnému čipsetu a obří kapacitě operační paměti jsme však ani nic jiného neočekávali.

S duálním fotoaparátem na vrchol

Fotoaparát je jednou z věcí, na kterou se ve OnePlus opravdu soustředili. Již předchozí model fotil slušně, přesto na ty nejlepší smartphony lehce ztrácel. Model s pětkou v názvu je vybavený rovnou duálním fotoaparátem a na vývoji se podíleli odborníci ze serveru DxOMark.

Primární senzor Sony IMX 398 nabízí rozlišení 16 megapixelů a světelnost objektivu f/1,7. Druhý fotoaparát zde plní funkci teleobjektivu. Nabídne totiž 1,6násobný optický zoom a také digitální dopočet na dvojnásobné přiblížení (technologie SmartCapture. Sekundární čip má rozlišení 20 megapixelů a objektiv nabídne horší světelnost f/2,6.

Tip: Kompletní parametry OnePlus 5 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonůZde najdete srovnání s Galaxy S8 a iPhonem 7 Plus, a zde porovnání s předchozími modely OnePlus.

Dvojici fotoaparátů můžete také využít pro hrátky s hloubkou ostrosti. Primární senzor se postará o záznam zaostřeného objektu, zatímco druhý fotoaparát vytvoří rozostřené pozadí (bokeh efekt). Jediným nedostatkem je ovšem chybějící optická stabilizace obrazu. Budete si muset vystačit pouze s elektronickou.

Po pořízení několika snímků můžeme potvrdit, že ve OnePlus odvedli slušný kus práce. Snímky vypadají opravdu velmi dobře, i když na finální verdikt si budete muset počkat až do recenze.

To jsou prozatím naše první dojmy z telefonu po krátkém používání. Pro závěrečné hodnocení je ještě brzy, telefon budeme v následujících dnech testovat a poté se můžete těšit na finální recenzi. Pokud máte k testované novince nějaké dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích.

Autor článku Zdeněk Beran
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Kapitoly článku