OnePlus 5 chce být králem fotomobilů: jeho fotoaparát je vyvíjen společně s DxOMark

Že kvalitu fotoaparátu neurčuje pouze počet megapixelů, je snad každému smartmaniakovi známo. Díky různým softwarovým zásahům dokáží dva výrobci vytěžit ze stejného fotočipu odlišné výsledky. Komplexním standardizovaným testům mobilních fotoaparátů se věnuje web DxOMark a sestavuje žebříček nejlépe fotících telefonů. Aktuálně se na jeho čele vyhřívá HTC U11, brzy však může dojít ke změně.

V létě bude představen smartphone OnePlus 5, který bude chtít zaujmout mimo jiné v oblasti fotografie. Jeho výrobce si přizval odborníky ze serveru DxOMark, aby mu s vývojem fotoaparátu pomohli. Po hardwarové stránce již má OnePlus zřejmě vše promyšleno, s DxOMark bude chtít pravděpodobně vyladit nedostatky, které lze upravit softwarově. OnePlus 5 údajně dostane fotoaparát se dvěma čočkami, na konkrétní specifikaci si ale budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.Nepřehlédněte

Potvrzeno: příští OnePlus bude číslo 5. Víme, kdy bude mít premiéru

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku