Domů » Bleskovky » Fotky Google slaví první rok: Bydlí na nich 13,7 petabytů dat, z toho 24 miliard selfies

Fotky Google slaví první rok: Bydlí na nich 13,7 petabytů dat, z toho 24 miliard selfies

Loni na konferenci I/O představil Google svoje Fotky, aplikaci pro pokročilou správu fotografií (Android a iOS) a zároveň službu, která nabízí neomezené úložiště pro fotografie a videa (více informací). K prvnímu výročí zveřejnil Google několik čísel, které dokazují, jak jsou jeho Fotky oblíbené u uživatelů.

unnamed

Službu používá každý měsíc více než 200 milionů uživatelů, Google Fotky se staly domovem pro 13,7 petabajtů dat, například se zde nachází 1,6 miliard animací a 24 miliard selfies. Uživatelé si svoje fotografie poctivě tagují, bylo použito více než 2 biliony štítků. Google tvrdí, že prohlédnutí všech fotografií, uložených ve službě Fotky, by jednomu člověku zabralo 424 let. Pokud aplikaci dosud nepoužíváte, můžete si ji stáhnout z následujících odkazů.

Fotky Google
Fotky Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Tak ksichty vime, kolik genitálii?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).