Domů » Bleskovky » Fotky Google mají 100 milionů aktivních uživatelů. Ušetřily téměř 4 petabajty místa

Fotky Google mají 100 milionů aktivních uživatelů. Ušetřily téměř 4 petabajty místa

Fotky Google si získaly poměrně velkou oblibu u uživatelů a již 5 měsíců po tom, co Google představil jejich předělanou verzi, dosáhly na 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

 

Mimo osoby patří mezi nejčastěji fotografované věci jídlo, z různých událostí je nejvíce fotografií ze svateb, koncertů a Vánoc. Co se týče domácích mazlíčků, nejčastěji jsou zachycováni psi. Světovým metropolím vévodí Paříž, za kterou následuje New York a Barcelona. Celkově nám Fotky Google uvolnily 3 720 TB místa – to je jako kdybyste každý den zaplňovali telefon s pamětí 16 GB fotkami po dobu 637 let.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. Ondřej (neregistrovaný)

    Ten poslední odstavec mě zneklidnil. Google troubí do světa, že analyzuje nahrané fotky. Odkud jsou, co na nich je. Supr, hned si tam jdu nahrát celou svou knihovnu z pevného disku, aby věděli, kde jsem byl, jak to vypadá u mě doma a s kým se přátelím. HaHaHa.

  2. JoVym (neregistrovaný)

    A jakpak to , ze se ušetřilo tolik místa? Protože, kdo si zvolí tu jejich „normální“ kvalitu a fotky se pak nezapočítávají do limitu GoogleDisku, se pak nesmí divit, že mu jeho fotky projedou nějakým softem a docela drasticky to zkompresují. Jsem to zkusil a ta degradace fotek je vidět i na mobilu, takže v PC by to bylo ještě horší… děkuji nechci.

  3. petras (neregistrovaný)

    Po tom co se mi tahle hovadina objevila v mobilu po aktualizaci androidu šla zase pěkně mezi deaktivované služby. Opravdu nechápu do drzost googlu mi cpát něco co ani nechci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *