Focení i videohovory na Apple Watch? S tímhle unikátním příslušenstvím je to možné

wristcam apple watch prislusenstvi 2022

Apple Watch patří k nejpokročilejším zařízením svého druhu. Nedisponují však kamerkou pro videohovory – umí zprostředkovat pouze ty hlasové. Kalifornský start-up Wristcam, za nímž stojí bývalý zaměstnanec Applu, vymyslel speciální příslušenství, které tento nedostatek řeší.

Stejnojmenný produkt má podobu kamerového modulu a speciálního třídílného řemínku, který je vyráběn ze stejného materiálu jako originál a seženete jej v černé a šedé. Čas od času nabízí výrobce i limitovanou edici, v době psaní článku šlo o šedo-zelenou. Zakoupit lze varianty pro všechny Apple Watch, záleží pak jen na velikosti: můžete mít 38, 40, 41, 42, 44, nebo 45mm.

wristcam apple watch

Teď k tomu nejdůležitějšímu – samotný fotomodul vážící 23 gramů nabízí 2Mpx přední fotoaparát, abyste mohli zabírat sami sebe a uskutečňovat videohovory v HD rozlišení, a dokonce ještě 8Mpx namířený na opačnou stranu, kterým můžete natáčet dění před sebou, případně jej používat k focení okolí. Nechybí ani LED přisvícení a voděodolnost dle certifikace IP68. Komunikace probíhá přes Bluetooth 5. Vestavěná baterie s celodenní výdrží se nabíjí dodávaným kabelem s magnetickou koncovkou. Potěší i vestavěné 8GB úložiště pro ukládání fotografií a videí.

Introducing Video Calling on Apple Watch | Wristcam

Základní funkcí je pořizování fotek a natáčení videí, ke kterým pak máte přístup přes aplikaci v iPhonu. Protože nejde o oficiální příslušenství, neexistuje možnost Wristcam spárovat s nativní službou FaceTime. Hovor se zapnutou kamerkou tak probíhá přes službu Wristcam Live Video, a to buď z hodinek na hodinky, případně z hodinek na iPhone a naopak.

Na závěr nutno zmínit cenu. Základní verze vyjde v přepočtu na 8 500 Kč (299 dolarů), edice v limitovaném barevném provedení pak stojí těžko uvěřitelných 11 300 Kč (399 dolarů). Přímo na webu výrobce si můžete ještě dokoupit řemínek jiné barvy za v přepočtu skoro 1 100 Kč (bezmála 40 dolarů).

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku