Domů » Bleskovky » Flappy Bird: Arkádová prověrka vaší trpělivosti (tip na hru)

Flappy Bird: Arkádová prověrka vaší trpělivosti (tip na hru)

Čas od času se objeví nějaká hra, která se během několika dní stane obrovským hitem a své síly v ní následně měří miliony hráčů po celém světě. Jmenovat můžeme třeba Angry Birds, Fruit Ninja, Subway Surfers, Tiny Wings a nově také jednoduchou arkádovku s názvem Flappy Bird. Slovo „jednoduchá“ v předchozí větě nicméně platí pro zpracování, hra samotná je totiž překvapivě obtížná a v prvních chvílích se vaše skóre bude pohybovat u jednotek bodů.

   

A o čem že vlastně Flappy Bird je? Princip je naprosto jednoduchý, musíte ptáčkem prolétat mezi trubkami (nápadně připomínající ty ze slavného Maria) a jakmile se do některé z nich trefíte, je konec. Nesmíte se dotknout ani horní a spodní části obrazovky. Jedním dotykem ptáček zamává křídly a poskočí a tím jsme seznam herních mechanismů vyčerpali. I přesto, že se jedná o naprosto primitivní titul, v tuto chvíli internet zahlcují různé vtipy a videa na jeho adresu a to především kvůli tomu, že hra má tendence vyvolávat poněkud agresivní chování.

Jeden z mnoha naštvaných hráčů, tahle hra vás může připravit o nervy :)

Již mnoho smartphonů a tabletů se odporoučelo poté, co je někdo, kdo právě narazil do trubky, roztřískal o zem. Pokud jste vznětlivější povahy, pak existuje jen jedna rada a to hrát například v posteli, kde by případné třísknutí vaším přístrojem nemělo znamenat jeho konec. I tak ale doporučujeme si hru vyzkoušet, je velice návyková a porovnávání skóre s přáteli umí být skvělá zábava, byť občas doplněná rozličnými nadávkami a agresí.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Flappy Bird je bezplatně dostupný pro Android a iOS. Uživatelé platformy Windows Phone mají protentokrát „štěstí“ a nemusí se obávat o zničení svého zařízení, jelikož pro mobilní Windows Flappy Bird dostupný není (aktualizováno: autor potvrdil, že pro WP bude titul dostupný během 10 dnů). Úsměvně také působí vyjádření samotného vývojáře, který tvrdí, že pro Android je hra jednodušší než v případě iOS.

V diskuzi se můžete pochlubit, jaké skóre jste nahráli. My se v redakci zatím držíme na 24 bodech :)

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments