Fitbit představí chytré hodinky před Vánoci: nová konkurence Apple Watch?

Známá společnost Fitbit specializující se na výrobu všemožných fitness trackerů (od jednoduchých krokoměrů po pokročilé náramky s barevným displejem) konečně oznámila, kdy představí své dlouho očekávané chytré hodinky. Výkonný ředitel James Park řekl, že hodinky budou představeny tak, aby se stihly dostat do prodeje v letošní vánoční sezoně. Konkrétní datum nezmínil, ale s nejvyšší pravděpodobností se na trhu objeví někdy v posledním čtvrtletí kalendářního roku 2017.

Zájemce o zařízení z dílny Fitbitu má z čeho vybírat. Koncem roku přibude vrcholný model…

Šéf Fitbitu nijak nešetřil důvěrou v plánovaný produkt, hodinky podle něj budou mít jedinečné postavení způsobené bohatými zkušenostmi s výrobou fitness zařízení a úspěchem hodinek Fitbit Blaze. Chytré hodinky prý navíc budou přímo konkurovat Apple Watch, nad nimiž by měly mít převahu například v monitorování případných zdravotních obtíží, jako jsou třeba poruchy spánku.

Fitbit Blaze koncem roku nahradí nové chytré hodinky…

Dřívější informace o specifikacích připravovaných hodinek do značné míry James Park potvrdil, těšit se tedy můžeme na GPS, vodotěsnost do 50 metrů, vícedenní výdrž a bohatou nabídku fitness funkcí.

Nové hodinky by mohly společnosti pomoci znovu nastartovat prodeje, které za minulý rok klesly z 5,7 milionu zařízení ročně na 3,4 milionů jednotek. Fitbitu se ale na druhou stranu povedlo zaznamenat 21% růst na asijském trhu, snížit náklady na reklamu a provoz a o 2% zvýšit průměrnou cenu prodaných jednotek. Z finančního hlediska tak Fitbit v uplynulém čtvrtletí dokonce překonal s příjmem 353,3 milionů USD očekávání finančních analytiků.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

 1. Není prihodnejsi konkurent v podobě Android Wear (pokud vůbec smartwatch) než minoritní WatchOS?

  • Mozna by nebylo od veci se naucit cist… o watchos neni v clanku ani zminka

   • „Fitbit představí chytré hodinky před Vánoci: nová konkurence Apple Watch?“ = WatchOS.

   • Jenomze oni nehodlaji konkurovat Android Wearu ani WatchOS, oni chteji prodavat hardware a konkuruji konkretnimu hardwaru. V clanku je to jasne napsano. Android wear taky muze znamenat hodinky jenom s krokomerem. To neni zadne strovnani.

   • Ještě jednou. Nadpis cosi od Fitbitu porovnává proti Watch, áka WarchOS. Otázka, bude to vůbec na trhu soupeřit? Co na tom nechápeš?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *