Domů » Bleskovky » Fitbit představí chytré hodinky před Vánoci: nová konkurence Apple Watch?

Fitbit představí chytré hodinky před Vánoci: nová konkurence Apple Watch?

Známá společnost Fitbit specializující se na výrobu všemožných fitness trackerů (od jednoduchých krokoměrů po pokročilé náramky s barevným displejem) konečně oznámila, kdy představí své dlouho očekávané chytré hodinky. Výkonný ředitel James Park řekl, že hodinky budou představeny tak, aby se stihly dostat do prodeje v letošní vánoční sezoně. Konkrétní datum nezmínil, ale s nejvyšší pravděpodobností se na trhu objeví někdy v posledním čtvrtletí kalendářního roku 2017.

Zájemce o zařízení z dílny Fitbitu má z čeho vybírat. Koncem roku přibude vrcholný model…

Šéf Fitbitu nijak nešetřil důvěrou v plánovaný produkt, hodinky podle něj budou mít jedinečné postavení způsobené bohatými zkušenostmi s výrobou fitness zařízení a úspěchem hodinek Fitbit Blaze. Chytré hodinky prý navíc budou přímo konkurovat Apple Watch, nad nimiž by měly mít převahu například v monitorování případných zdravotních obtíží, jako jsou třeba poruchy spánku.

Fitbit Blaze koncem roku nahradí nové chytré hodinky…

Dřívější informace o specifikacích připravovaných hodinek do značné míry James Park potvrdil, těšit se tedy můžeme na GPS, vodotěsnost do 50 metrů, vícedenní výdrž a bohatou nabídku fitness funkcí.

Nové hodinky by mohly společnosti pomoci znovu nastartovat prodeje, které za minulý rok klesly z 5,7 milionu zařízení ročně na 3,4 milionů jednotek. Fitbitu se ale na druhou stranu povedlo zaznamenat 21% růst na asijském trhu, snížit náklady na reklamu a provoz a o 2% zvýšit průměrnou cenu prodaných jednotek. Z finančního hlediska tak Fitbit v uplynulém čtvrtletí dokonce překonal s příjmem 353,3 milionů USD očekávání finančních analytiků.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

 1. Není prihodnejsi konkurent v podobě Android Wear (pokud vůbec smartwatch) než minoritní WatchOS?

  • Mozna by nebylo od veci se naucit cist… o watchos neni v clanku ani zminka

   • „Fitbit představí chytré hodinky před Vánoci: nová konkurence Apple Watch?“ = WatchOS.

   • Jenomze oni nehodlaji konkurovat Android Wearu ani WatchOS, oni chteji prodavat hardware a konkuruji konkretnimu hardwaru. V clanku je to jasne napsano. Android wear taky muze znamenat hodinky jenom s krokomerem. To neni zadne strovnani.

   • Ještě jednou. Nadpis cosi od Fitbitu porovnává proti Watch, áka WarchOS. Otázka, bude to vůbec na trhu soupeřit? Co na tom nechápeš?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).