Fitbit na letošek chystá minimálně tři novinky. Dočkáme se konečně Wear OS?

fitbit ionic 2

Když před pár lety Google koupil Fitbit, spousta lidí si kladla otázku, jakou budou mít populární chytré hodinky a fitness náramky budoucnost. Dohady se vedly nejen o hardwaru, ale především o softwaru, neboť Fitbit využívá vlastní proprietární systém, zatímco Google vyvíjí platformu Wear OS. Delší dobu bylo v tomto ohledu ticho po pěšině, nicméně redaktorům ze serveru 9to5Google se podařilo v APK souborech objevit jisté indicie.

Fitbit Luxe
Letos bychom se měli dočkat rovnou tří zařízení od Fitbitu

V aplikaci Fitbitu se našla dvě nová zařízení s kódovým označením Hera a Rhea. V jejich případě je známo rozlišení displeje 336 × 336 pixelů, což naznačuje, že se jedná o chytré hodinky, neboť toto rozlišení u Fitbitu využívají právě hodinky. Jednat by se tedy mělo o nástupce v modelových řadách Versa a Sense. V aplikaci se objevilo také kódové označení Nyota vázající se k rozlišení 124 × 208 pixelů, které odpovídá Fitbitu Luxe, tudíž je pravděpodobné, že se dočkáme i nástupce tohoto luxusního fitness náramku.

Nasazení Wear OS u Fitbitu? Nejspíš zatím ne

V případě Fitbitu se dlouho spekulovalo, že si Google dříve či později prosadí svou a nasadí do výrobků této značky Wear OS. Fanoušky Fitbit OS jistě potěší zpráva, že se nejspíš v chystané generaci se systémem od Googlu nepočítá – v aplikaci se totiž objevily zmínky o softwarovém „mostu“, který by měl zajišťovat spojení hodinek s telefonem. Zařízení s Wear OS přitom využívají vlastní metody spojení s telefonem.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku