Zdroj: Tisková zpráva

Fitbit Sense: chytré hodinky, které umí detekovat koronavirus

Společnost Fitbit představila několik nových přírůstků do rodiny nositelných zařízeních, mezi nimi i zbrusu nové hodinky pojmenované Sense. Jedná se o elegantní kousek hardwaru, který se pyšní zejména širokou zásobou senzorů pro analýzu zdraví. Některé z nich jsme ve světě chytrých hodinek ještě neviděli.

Měří stres, EKG, sportovní aktivity a odhadnou, zda nemáte koronavirus

Fitbit Sense vypadají po designové stránce podobně jako model Versa, avšak s rozšířenou podporou zdravotních funkcí. Hodinky například disponují senzorem elektrodermální aktivity (EDA), který uživateli dopomáhá k analýze stresu a jeho zvládání za pomoci dechových a meditačních cvičení. Nechybí ani pokročilejší technologie pro sledování srdeční frekvence, nová aplikace pro měření EKG a senzor pro měření teploty povrchu těla na zápěstí.

A New Era of Innovation: Fitbit Sense

Data z těchto senzorů lze analyzovat v doprovodné aplikaci, přičemž s jejich pomocí lze například detekovat srdeční vady, příznaky fibrilace síní, první známky horečky nebo začátek menstruační fáze. Fitbit Sense také zvládají výpočet dechové rychlosti a měření saturace krve kyslíkem.

Fitbit také použil tyto hodinky k vlastní studii nemoci COVID-19 s poměrně uspokojivými výsledky – na 100 tisících předplatitelích služby Fitbit Premium bylo zjištěno, že algoritmy Fitbitu dokážou detekovat téměř 50 procent případů COVID-19 den před nástupem příznaků.

Fitbit Sense ale nejsou pouze zdravotnické zařízení, dokážou být i skvělým pomocníkem při sportování. Disponují 20 cvičebními režimy, GPS a voděodolností až do 50 metrů. Nechybí ani NFC pro mobilní platby či reproduktor a mikrofon pro zprostředkování telefonních hovorů nebo komunikaci s hlasovým asistentem.

fitbit sense 9

Hodinky díle disponují Bluetooth a Wi-Fi konektivitou, spárovat se mohou prakticky s jakýmkoliv zařízením s Androidem a iOS. Všechny důležité věci jsou po ruce díky většímu AMOLED displej s podporou funkce Always On. Fitbit Sense jsou vyrobené z leteckého hliníku a nerezové oceli, displej chrání sklo Gorilla Glass.

Fitbit Versa 3: pokud nepotřebujete pokročilé zdravotní funkce

Fitbit představil i novou generaci modelu Versa. Hodinky vypadají naprosto stejně jako vlajkový model Sense, pouze jsou ochuzeny o EKG a teploměr. Jinak nechybí žádné důležité funkce, podporováno je telefonování, platby Fitbit Pay, GPS nebo ovládání hudebních aplikací Deezer, Pandora a Spotify. Výdrž je stejně jako u modelu Sense 6 dní, k dobíjení slouží magnetická nabíječka.

Introducing Fitbit Versa 3

Cena a dostupnost

Fitbit Sense budou na našem trhu nabízeny v barvách Lunar White a Carbon za cenu 9 190 korun. Fitbit Versa budou v prodeji v barevných variantách Black, Pink Clay a Midnight za cenu 6 390 korun. Předobjednávky začnou již tento týden, a to na e-shopu Alza.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku