Fitbit Luxe: chytrý náramek do lepší společnosti

Fitbit Luxe

Málo platné, chytré náramky jsou navržené především pro příležitostné sportovce, kteří neřeší, zda jim plastové tělo a pryžový řemínek ladí s teplákovou soupravou. Pokud toužíte po elegantnější chytré ozdobě zápěstí, musíte hledat buď v kategorii chytrých hodinek, anebo se podívat na čerstvě představený náramek Fitbit Luxe.

Fitbit Luxe 5

Fitbit Luxe: náramek pro milovníky módy

Už z názvu vyplývá, že před sebou nemáme levný krokoměr, ale příslušenství navozující na zápěstí alespoň částečný pocit luxusu. Tělo náramku má oblázkový tvar a je vyrobeno z odolné nerezové oceli v lesklé zlaté nebo matné černé barvě. Do těla je pak vsazen dotykový barevný displej. Módní vzhled pak dotvoříte páskem, kterých bude v nabídce nepřeberné množství z různých materiálů – silikonové, kožené, ocelové nebo tkané. Vrcholem nabídky pak má být luxusní řemínek od klenotnické společnosti gorjana.

Náramek byl podle Fitbitu vyroben tak, aby byl maximálně pohodlný a na zápěstí nepřekážel. Výrobce počítá s tím, že jej budete nosit na zápěstí 24 hodin denně a využívat jeho chytrých funkcí. Jelikož je u něj kladen důraz především na vzhled, příliš se nepočítá s tím, že se s ním budete plazit v blátě na závodech Spartan Race. O sportovních funkcích tak výrobce příliš nehovoří, spíše se soustředí na monitoring zdraví a spánku.

Fitbit Luxe 1

Náramek je vybaven snímačem tepové frekvence a senzorem okysličení krve, přičemž data z nich pak využívá k doprovodným statistikám. Dokáže například změřit úroveň stresu, variabilitu srdečního tepu, dechovou frekvenci apod. Bohužel podrobné statistiky dostanete až s předplatným Fitbit premium, které dostanete na 6 měsíců zdarma, poté přijde na 10 dolarů měsíčně (asi 215 korun bez DPH).

Fitbit Luxe 2

Pro příležitostné sportovce připravil Fitbit 20 různých aktivit, které lze měřit i za pomoci GPS; polohu však náramek získává ze spárovaného smartphonu, vlastní GPS nemá. Náramek se snaží měřit celkovou aktivitu uživatele a motivovat ho k lepším výkonům. Fitbit Luxe by měl na jedno nabití vydržet až 5 dní.

Cena a dostupnost

Fitbit Luxe bude na našem trhu dostupný v průběhu jara, evropská cena je stanovená na 150 EUR (asi 3 900 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku