Domů » Bleskovky » Fitbit Luxe: chytrý náramek do lepší společnosti

Fitbit Luxe: chytrý náramek do lepší společnosti

Málo platné, chytré náramky jsou navržené především pro příležitostné sportovce, kteří neřeší, zda jim plastové tělo a pryžový řemínek ladí s teplákovou soupravou. Pokud toužíte po elegantnější chytré ozdobě zápěstí, musíte hledat buď v kategorii chytrých hodinek, anebo se podívat na čerstvě představený náramek Fitbit Luxe.

Fitbit Luxe 5

Fitbit Luxe: náramek pro milovníky módy

Už z názvu vyplývá, že před sebou nemáme levný krokoměr, ale příslušenství navozující na zápěstí alespoň částečný pocit luxusu. Tělo náramku má oblázkový tvar a je vyrobeno z odolné nerezové oceli v lesklé zlaté nebo matné černé barvě. Do těla je pak vsazen dotykový barevný displej. Módní vzhled pak dotvoříte páskem, kterých bude v nabídce nepřeberné množství z různých materiálů – silikonové, kožené, ocelové nebo tkané. Vrcholem nabídky pak má být luxusní řemínek od klenotnické společnosti gorjana.

Fitbit Luxe

Náramek byl podle Fitbitu vyroben tak, aby byl maximálně pohodlný a na zápěstí nepřekážel. Výrobce počítá s tím, že jej budete nosit na zápěstí 24 hodin denně a využívat jeho chytrých funkcí. Jelikož je u něj kladen důraz především na vzhled, příliš se nepočítá s tím, že se s ním budete plazit v blátě na závodech Spartan Race. O sportovních funkcích tak výrobce příliš nehovoří, spíše se soustředí na monitoring zdraví a spánku.

Fitbit Luxe 1

Náramek je vybaven snímačem tepové frekvence a senzorem okysličení krve, přičemž data z nich pak využívá k doprovodným statistikám. Dokáže například změřit úroveň stresu, variabilitu srdečního tepu, dechovou frekvenci apod. Bohužel podrobné statistiky dostanete až s předplatným Fitbit premium, které dostanete na 6 měsíců zdarma, poté přijde na 10 dolarů měsíčně (asi 215 korun bez DPH).

Fitbit Luxe 2

Pro příležitostné sportovce připravil Fitbit 20 různých aktivit, které lze měřit i za pomoci GPS; polohu však náramek získává ze spárovaného smartphonu, vlastní GPS nemá. Náramek se snaží měřit celkovou aktivitu uživatele a motivovat ho k lepším výkonům. Fitbit Luxe by měl na jedno nabití vydržet až 5 dní.

Cena a dostupnost

Fitbit Luxe bude na našem trhu dostupný v průběhu jara, evropská cena je stanovená na 150 EUR (asi 3 900 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Okraje displeja vecsie ako samotny displej.

  2. na té jedné fotce vypadají jako zmenšené apple watch rose gold :-D dobrá inspirace.

  3. To snad nemyslí vážně 😳

  4. Mě se líbí, vypadá dost stylově a pro všechny co nemají rádi klasickou velikost hodinek tohle bude fajn. jen škoda cyhbějící GPSky.

  5. Pokud ale nestojí aplikace za nic, tak můžou být hodinky sebelepší. Osobně Fitbit Inspire 2. Nelze přidat podsvícení, takže venku se na čas nepodíváte. Přepínání bočními tlačítky taky nedomyšlené. Pokud se Vám automaticky hodinky přepnout na jízdu na kole (jeden z důvodů koupě), pak to změří čas na kole, nikoli vzdálenost. A dalo by se jmenovat dál… Za ty peníze už nikdy

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).