TOPlist

Festival Coachella vydává svá vlastní NFT. Majitelům umožní doživotní vstup

Coachella NFT 00

Ačkoliv trh s NFT je stále jedna velká divoká jízda s nejasnou budoucností, občas se najde zajímavá a užitečná aplikace celého nápadu s digitálním vlastnictvím. S jedním z nich nyní přišli organizátoři populárního kalifornského hudebního festivalu Coachella. Včera odhalili virtuální tržiště, na kterém bude možné zakoupit celkem tři kolekce „eneftéček“.

Prodej první kolekce s názvem Coachella Keys Collection čítající pouze deset kusů začne již 4. února prostřednictvím burzy FTX. Pro obchodování pořadatelé vybrali relativně ekologickou kryptoměnu Solana, jejíž výhodou jsou také nízké poplatky. Majitelé prvních deseti tokenů se budou moci těšit z doživotního vstupu na festival a také dalších VIP výhod, jako jsou kratší fronty nebo speciální večeře.oci eyes art umeni barvy oblicej face pexels sharon mccutcheonNepřehlédněte

Novinky ze světa NFT: vybrali jsme kolekce, které se vyplatí sledovat (leden)

Pořadatelé festivalu zatím nepřiznali, jestli budou mít zisky pouze z prvotního prodeje tokenů, nebo i z dalšího přeprodeje mezi jeho vlastníky, což je u NFT jedna z dalších možností monetizace.

Kromě první limitované kolekce se chystá také druhá vlna s názvem Desert Reflections Collection čítající 1000 tokenů s cenou 180 USD (necelé 4 000 Kč). Tento token bude možné vyměnit za fotoknihu z festivalu. Třetí kolekce bude mít název Sights and Sounds Collection a kromě vlastnictví samotného tokenu přinese pouze jakýsi audiovizuální obsah v podobě fotek a unikátních zvukových stop. Těchto tokenů půjde do oběhu 10 000 kusů a cena bude 60 USD (necelé 2 000 Kč).

Coachella NFT 01
NFT tokeny festivalu Coachella

Pořadatelé myslí i na udržitelnost a ekologii. Část ze zisků bude věnována na tři konkrétní dobročinné projekty a burza FTX už dopředu zaplatila kompenzaci za 100 000 tun oxidu uhličitého. Největšími hvězdami festivalu Coachella pro letošní ročník má být Harry Styles, Billie Eilish nebo Kanye West, zájem o NFT tedy bude určitě velký.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku