Domů » Bleskovky » Fenomén Pokémon táhne. Tituly vydělaly přes 2,5 miliardy dolarů

Fenomén Pokémon táhne. Tituly vydělaly přes 2,5 miliardy dolarů

Znovuoživený fenomén posledních let, Pokémon, evidentně nekončí se svou spanilou jízdou. Podle údajů Sensor Tower aplikace stále dosahují nebývalé popularity – kombinovaný zisk aplikací Pokémon GO, Pokémon Shuffle, Pokémon Duel, Pokémon Quest, Pokémon: Magikarp Jump, a Pokémon TCG Online dosahuje 2,5 miliardy dolarů (cca 57 miliard korun). Nepřekvapivě největší podíl na ziscích má Pokémon Go, který tvůrcům vydělal 2,45 miliardy dolarů (cca 56 miliard korun).

Nejvyšší zisky pocházejí ze Spojených států, konkrétně 35 procent, následuje domovské Japonsko s 29 procenty. Vysoký je také celkový počet stažení všech her, kdy se kombinovaně jedná o zhruba 640 milionů stažení, v případě nejpopulárnějšího titulu Pokémon GO se pak jedná o 550 milionů stažení, tedy 89 procent. Ačkoli Pokémon GO už není tak populární jako v době uvedení na trh, stále se jedná o velmi ziskový podnik.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Naopak PoGo je jeste popularnejsi nez drive

    • Asi neni tak popularni, jak prvni mesice, kdy to hrali fakt vsichni a pri obedove pauze videl clovek v parku skupinky lidi s telefonama. Odpadli otravni kidi a lidi, co znali prvni generaci a ted hrajou spis starsi lidi. Coz mi vyhovuje :)

  2. To vyhovuje i mě ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).