Federální letecký úřad povolil používání chytrých zařízení a tabletů na palubách letadel

Americký letecký regulační úřad FAA (Federal Aviation Administration) ve svém novém prohlášení uvádí, že cestující mohou během letu používat elektronická osobní zařízení typu smartphone, tablet a elektronická čtečka. Dříve jste museli zařízení před startem a při přistávání úplně vypnout, nyní stačí přepnout do takzvaného letadlového režimu (po celou dobu letu). Tento režim deaktivuje veškeré komunikační moduly, díky čemuž nemůže dojít k rušení citlivých zařízení letadla. Tím pádem můžete využívat svá chytrá zařízení nerušeně během letu.

Nové nařízení FAA je směřováno pouze na letecké společnosti, proto není jasné, kdy jednotlivé aerolinky začnou novou politiku uplatňovat. Podle informací bychom se mohli dočkat začátkem příštího roku. Ovšem letecká společnost Delta začala s uplatňováním ihned od jeho vydání, JetBlue získal od FAA povolení k 1. listopadu a nyní také povoluje spuštěná elektronická zařízení na palubách svých letadel.

Není však jasné, jestli povolení platí i pro notebooky. „Pokud letecká společnost ověří toleranci své flotily, může umožnit cestujícím používat ruční, lehké elektronická zařízení jako jsou tablety, elektronické čtečky knih a smartphony ve všech nadmořských výškách,“ stojí ve zprávě FAA. Když se ale podíváme na dnešní trendy ultrabooků a netbooků, které dominují malými rozměry, bude mít posádka velký problém rozeznat, o jaké zařízení se vlastně jedná.

Autor článku
Michael Krahulec
image/svg+xml
+

Kapitoly článku