FCC odkrývá kompaktní Xperii s 5″ displejem a tenkými rámečky

Sony zřejmě letos představí novou kompaktní Xperii. Naznačují to dokumenty americké certifikace FCC, v níž „uvízl“ dosud nepředstavený smartphone s japonskými kořeny a nezvykle malými rozměry.

Chystaný model bude mít půdorysné rozměry 135,4 × 64,6 mm, jeho displej pak bude mít úhlopříčku 126 mm, tedy zhruba 5 palců. Telefon tak bude o celý 1 cm nižší a zároveň užší než většina konkurenčních telefonů, např. Sony Xperia XA1, Google Pixel 2 či Nokia 3, a další. To znamená, že nás čeká skutečně kompaktní telefon s širokoúhlým displejem o poměru stran 18:9 a tenkými rámečky.

Bohužel certifikace neprozrazuje, jakou bude mít telefon hardwarovou výbavu, takže zatím není jasné, zda se jedná o pokračovatele vlajkových kompaktů, či o zcela jiný model. Doufáme, že se více dozvíme na veletrhu MWC, kde by měla být představena i vlajková Xperia XZ Pro.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku