Domů » Bleskovky » Hráč žaluje tvůrce hry Fallout 4. Přišel kvůli ní o zdraví, práci i ženu

Hráč žaluje tvůrce hry Fallout 4. Přišel kvůli ní o zdraví, práci i ženu

Od nového Falloutu 4 měli fanoušci velká očekávání. Po jeho příchodu bylo mnoho z nich potěšeno, mnoho z nich zklamáno, jisté ale bylo, že u hry strávili dlouhé hodiny. Závislosti na hrách nejsou v dnešní době takřka nic nového. Ačkoliv si hráči často namlouvají, že hrají stále jen pro požitek, často mimo virtuální svět nastupují abstinenční příznaky. To se u her, jako je Fallout 4, může stát poměrně jednoduše. Své o tom ví i hráč z Ruska, který nyní žaluje společnost Bethesda o 500 000 rublů (175 000 Kč).


Ilustrační obrázek

Důvodem je, že tvůrci nikde hráče nevarovali, že je hra až tak návyková. Poté, co muž z Ruska strávil u hry 3 týdny, zhoršilo se mu zdraví, přišel o práci a nakonec i o manželku. Pokud by, podle svých slov, věděl, jak návyková hra je, koupil by si ji až o prázdninách, nebo by se nákupu vyhnul úplně.

 

S podobně absurdní žalobou již uspěl hráč v Americe, který dostal od tvůrců hry Lineage II peníze za to, že hře úplně propadl. Zda se jedná i o případ hráče z Ruska rozhodne soud, je však možné, že se jedná spíše o nedostatek sebedisciplíny.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments