Domů » Bleskovky » Facebook vylepší Messenger. Zvládne WhatsApp i Instagram a dočkáme se verze pro PC

Facebook vylepší Messenger. Zvládne WhatsApp i Instagram a dočkáme se verze pro PC

Facebook včera zahájil svoji vývojářskou konferenci F8, přičemž na úvodní konferenci oznámil několik chystaných novinek. Konečně jsme se dočkali potvrzení sjednocení chatovacích platforem Messenger, WhatsApp a Instagram Chat, byť na detaily prozatím nedošlo. Pouze víme, že tato interoperabilita chatovacích platforem se bude týkat chystaného Messengeru 5, který by měl dorazit ještě letos.

messenger

Odlehčený Messenger pro mobily

Kromě něj chystá Facebook i novou verzi Messengeru pro mobily, který je vyvíjen jako Project LightSpeed. Jak již název napovídá, prim bude hrát především rychlost. Nová aplikace bude určena pro slabší telefony, na rozdíl od Messengeru Lite ale bude nabízet výrazně více funkcí. Aplikace se má údajně načíst za dvě vteřiny a nemá zabírat více než 30 MB. Přesto v ní najdeme většinu funkcí z „plnotučného“ Messengeru, odlehčení bude mít na starosti zejména zbrusu nový efektivnější kód.

messenger 2

Nový Messenger pro Windows a iOS

Zcela přepracovaná má být aplikace Messenger pro Windows 10, zároveň se také dočkáme aplikace pro macOS. Podle Facebooku budou tyto aplikace designově podobné těm mobilním, stejná má být i zásoba funkcí. Aplikace mají být nativní, nebude se tedy jednat o port mobilní verze.

messenger 1

Spousta nových funkcí

Aplikace Messenger se také mohou těšit na nové funkce. Mezi ně bude patřit například funkce Sledovat spolu, skrze níž se budou uživatelé moci připojit k virtuální místnosti a v ní například sledovat společně jedno video. V Messengeru také vznikne nová sekce Přátelé, skrze kterou půjde snadněji konzumovat obsah (příběhy, fotografie, videa) sdílený vašimi přáteli, ať už z Facebooku nebo Instagramu. Konečně se také dočkáme end-to-end šifrovaných konverzací, a to ve výchozím nastavení.

messenger 5

Bohužel termíny vypuštění nových aplikací zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments