Domů » Bleskovky » Facebook vylepší Messenger. Zvládne WhatsApp i Instagram a dočkáme se verze pro PC

Facebook vylepší Messenger. Zvládne WhatsApp i Instagram a dočkáme se verze pro PC

Facebook včera zahájil svoji vývojářskou konferenci F8, přičemž na úvodní konferenci oznámil několik chystaných novinek. Konečně jsme se dočkali potvrzení sjednocení chatovacích platforem Messenger, WhatsApp a Instagram Chat, byť na detaily prozatím nedošlo. Pouze víme, že tato interoperabilita chatovacích platforem se bude týkat chystaného Messengeru 5, který by měl dorazit ještě letos.

messenger

Odlehčený Messenger pro mobily

Kromě něj chystá Facebook i novou verzi Messengeru pro mobily, který je vyvíjen jako Project LightSpeed. Jak již název napovídá, prim bude hrát především rychlost. Nová aplikace bude určena pro slabší telefony, na rozdíl od Messengeru Lite ale bude nabízet výrazně více funkcí. Aplikace se má údajně načíst za dvě vteřiny a nemá zabírat více než 30 MB. Přesto v ní najdeme většinu funkcí z „plnotučného“ Messengeru, odlehčení bude mít na starosti zejména zbrusu nový efektivnější kód.

messenger 2

Nový Messenger pro Windows a iOS

Zcela přepracovaná má být aplikace Messenger pro Windows 10, zároveň se také dočkáme aplikace pro macOS. Podle Facebooku budou tyto aplikace designově podobné těm mobilním, stejná má být i zásoba funkcí. Aplikace mají být nativní, nebude se tedy jednat o port mobilní verze.

messenger 1

Spousta nových funkcí

Aplikace Messenger se také mohou těšit na nové funkce. Mezi ně bude patřit například funkce Sledovat spolu, skrze níž se budou uživatelé moci připojit k virtuální místnosti a v ní například sledovat společně jedno video. V Messengeru také vznikne nová sekce Přátelé, skrze kterou půjde snadněji konzumovat obsah (příběhy, fotografie, videa) sdílený vašimi přáteli, ať už z Facebooku nebo Instagramu. Konečně se také dočkáme end-to-end šifrovaných konverzací, a to ve výchozím nastavení.

messenger 5

Bohužel termíny vypuštění nových aplikací zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy

Po nedávnem odchodu z FB používám na komunikaci s blízkými,přáteli a lidmi z práce ať současné či bývalých právě Whats App od stejnojmenné Inc. která od roku 2014, už bohužel také spadá pod korporací Facebook. Přílišnou radost z toho nemám ale je nejrozšířenější tedy zatím. Snaha této firmy o propojování s modrým světem se mi příliš nelíbí ale zatím to toleruji, ač náznaky funkce můj den a dalších nesmyslů jsem už také zahlédl. Pokud to v budoucnu překročí hranice budu muset přejít a používat alternativy které se třeba více rozšíří, jako Viber či Telegram, který spravují Rusové, koupit se snad… Číst vice »

Bob
Anonym
Bob

Pakliže chceš od komunikace bezpečnost, tak používání tohoto způsobu není vůbec nutné.
Daň za pohodlnost.

Tedy
Uživatel
Tedy

A který způsob mimo SMS považuješ za nejlepší, mimo reálné komunikace samo, možnost že se to někde ukládá či někdo sleduje tu bude asi v dnešní době pořád.
WA má výhodu v šifrování a taky tom že data se ukládají jen u uživatele a ne u poskytovatele narozdil od FB Mess
O tom se ví že je komunikace sledována ani ne tak kvůli obsahu ale tedy souvisí to s reklamou.

Bob
Anonym
Bob

Odpověděl jsi si sám.

Xaver
Anonym
Xaver

Už jen fakt, že to vlastní Rusové, mě naprosto odpuzuje od toho, to požívat.

QNX
Anonym
QNX

Paranoja?

lukass71
Uživatel
lukass71

Taky si rikam LOL
Boji se Facebooku ale klidne rad poskytne data nejakym ruskym aplikacim :DDDD

l0lz
Uživatel
l0lz

Wut? To si fakt taký naivny že si myslíš že u FB au tie data bezpečnejšie ako u telegramu? :D hlavne po pruseroch ktoré FB malo… s heslami, únikmi dat a pod.
+aj keby k tomu mala prístup vláda tak je ešte viac najivne si myslieť že JuEsEj by ich mohla zneužiť menej ako Rasija. Keďže obaja sú rovnakí

JP23
Uživatel
JP23

Neni Rusák jako Rusák – Telegram chce zakázat i Putin – [odkaz] – protože nemůže šmírovat komunikaci opozice. Je to bezdebat jedna z nejbezpečnějších platforem, kterou máme.

Tedy
Uživatel
Tedy

Lukassi71
Pokud to byla reakce na mě, já nepsal nic že bych se bál FB a šel k telegram, síť jsem po letech opustil definitivně a důvody byly úplně jiné

lukass71
Uživatel
lukass71

tedy: Ah ok. Sorry, jestli ta moje predesla reakce vyznela spatne. To fakt celkem ocenuju, sam bych FB chtel opustit, ale bohuzel vsichni ostatni messenger pouzivaji + jeste FB eventy..

Tedy
Uživatel
Tedy

lukass71
To je v pořádku Lukáši.
Hele já tu síť opustil že dne na den, patřičně lidi informoval a jsme na WhatsApp.
FB se dá „zrušit“ a nechat jen messenger to jde již déle ale já chtěl úplně.
WA je sice také ve vlastnictvi toho barvoslepeho pitomec ale je to nejmenší zlo a poměrně dost rozšířený a hkavne WA je vázán pouze na tel. číslo netřeba žádná registrace a chat šifrování v základu a veškerá komunikace v zařízení uživatele případně zálohování na Google disk včetně medii

Xaver
Anonym
Xaver

Btw. ICQ se vrací? Neznám nikoho, kdo by to používal…

Petan
Anonym
Petan

Ještě ze používám primárně iMessage

Rado
Anonym
Rado

Jenže to kam chceš přejít Ty není podstatné, důležité je to na jakých platformách bude komunivat Tvé okolí, a troufám si říct že Telegram to nebude. ICQ se vrací? Kolik jsi toho vypil?

Tedy
Uživatel
Tedy

Ano telegram nikdo z přátel a blízkých nepoužívá, o té sítí se u nás mnoho neví, proto jsem zvolil WhatsApp

QNX
Anonym
QNX

Som zvedavý na ten Mesneger „middle“ v podstate. U Lite verzie mi chýba akurát možnosť prepnúť na dark mode inak je super.
Inak to, že chystajú redesign stránky a appku ma netrápi. Už teraz je napr messenger aj appka na windows a vôbec to nikto nepoužíva. Totiž v messengery chýba tak basic vec ako oprava gramatiky…

Tedy
Uživatel
Tedy

Já na night mode u WA stále čekám, zatim je k dispozici u Beta verze ale program beta je už delší dobu plný takže nezbývá než čekat.

aod
Anonym
aod

Ja bych privital funkci Práce. Clovek by lezel doma na gauci a pripojil se do prace přes messenger :-D

lukass71
Uživatel
lukass71

„Nový Messenger pro Windows a iOS
Zcela přepracovaná má být aplikace Messenger pro Windows 10, zároveň se také dočkáme aplikace pro macOS. “

Zrejme jste v nadpisu nad timto odstavcem mysleli macOS ne iOS.

petras
Anonym
petras

A já se těšil,že tu zdrápaninu konečně vrátěj tam kam patří a vono nic. No takže pořád zůstává důvod to na mobilu nepoužívat. Pořád to vylepšujou nesmyslama pro BFU,ale pro normální lidi to není ani v křeči.