Domů » Bleskovky » Facebook „vykradl“ Snapchat. Na Instagramu spouští Příběhy, které zmizí po 24 hodinách

Facebook „vykradl“ Snapchat. Na Instagramu spouští Příběhy, které zmizí po 24 hodinách

Facebook dnes představil novou službu populární „obrázkové“ sociální sítě Instagram, kterou pojmenoval Stories (Příběhy). Nejedná se ale o nic jiného, než o kopii obdobné funkce Snapchatu. Právě Snapchat se přitom Facebook snažil několikrát neúspěšně koupit.

Stories

Instagram Stories mohou tvořit různé momenty, které si poskládáte z pořízených fotografií a klipů. Navíc je můžete obohatit o vtipné texty, obrázky a další obsah. Výsledkem je krátký sestřih, který se ale po 24 hodinách z vašeho profilu automaticky smaže. Příběhy rovněž není možné „lajkovat“ nebo k nim přidávat komentáře.

https://vimeo.com/177180549

Služba je v tuto chvíli dostupná pro uživatele aplikace na Androidu a iOS. O dostupnosti pro mobilní Windows zatím nemáme informace. Pokud Instagram používáte, můžete mě sledovat zde.

Instagram
Instagram
Autor: Instagram
Cena: zdarma
‎Instagram
‎Instagram
Cena: zdarma+

Jiří Hrma

6 komentářů

 1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  [odkaz]

 2. júser (neregistrovaný)

  „O dostupnosti pro mobilní Windows zatím nemáme informace. “

  Užívatelia Windows túto funkciu nepotrebujú, nevyužijú, je len pre deti. Samozrejme len do doby než bude aj vo Win verzii, potom to bude dôkaz toho že WM/P/M nie je mŕtvy

  • kropovez (neregistrovaný)

   Pro Windows vyjde stejně jako pro iOS, protože je teď aktualizují totožně.

   • Jirka (neregistrovaný)

    Tomu ani sam neveris.

   • Jakub (neregistrovaný)

    Také bych tomu nevěřil a funkci užívám už nyní (přešel jsem na Android a nelituji), avšak Instagram přislíbil, že bude W10m aktualizovat s minimálním zpožděním, max pár dní a zatím tomu tak opravdu bylo.

 3. Copak Facebook, ten je daleko, ale O2 vykrádá každý měsíc jejich zákazníkům data, aby si je potom mohli zase znovu koupit…
  A ani se o tom moc nepíše…
  Takže tohle je naprosto o.k.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).