Domů » Bleskovky » Facebook uživatelům nově nabízí přenos fotek a videí na Dropbox

Facebook uživatelům nově nabízí přenos fotek a videí na Dropbox

Facebook rozšiřuje možnosti exportu fotografií a videí – nově je uživatelé mohou přenášet do populárního úložiště Dropbox a také nepříliš známé služby Koofr. Již od června největší sociální síť uživatelům umožňuje tyto soubory přesunovat do aplikace Fotky Google.

7463062672 3c75a70543 c

Tyto změny jsou součástí širší iniciativy Data Transfer Project z roku 2018, jejímž záměrem je uživatelům usnadnit stahovat a přenášet data mezi službami Facebooku, Googlu, Microsoftu a Twitterem. Cílem je také, alespoň částečně, uspokojit regulační orgány – přenositelnost dat vyžaduje mimo jiné nařízení GDPR nebo americký zákon California Consumer Protection Act. Zvýšená přenositelnost dat by rovněž mohla snížit některé antitrustové obavy.

K přesunu fotografií a videí z Facebooku do výše zmíněných úložišť je třeba v nastavení zvolit položku Vaše informace na Facebooku, pak vybrat „Přeneste kopii svých fotek nebo videí“, (znovu) zadat heslo, kterým se k Facebooku přihlašujete, zvolit cílovou platformu a potvrdit.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

9 komentářů

 1. Zapsklej Dedek

  Svoje fotky bych nikdy do žádnýho cloudu nebo něčeho podobného nikdy neuložil.

 2. Zapsklej Dedek

  můžete mi vysvětlit proč přes 5 hodin schvalujete moje komentáře?????

  • Roman Hálek

   To si jako myslíte, že o víkendu kvůli vám budeme sedět 24/7 u počítače, abychom mohli schvalovat ty vaše offtopic „blafy“? To ani smykem. Na vaše komentáře byl provozovatelem webu na jeden měsíc nastaven limit pro schvalování. Důvod je celkem jasný: spamování v diskuzích a neustálá potřeba se ke všemu vyjadřovat. Až se uklidníte, nutnost schvalování rádi zrušíme. Peace.

  • Je to již jednou vykopnutý osel Nepřítel ekonomiky. Navrhuji stejný proces i s ním. Opravdu se to tady poslední dobou nedá číst.

  • Roman Hálek

   Skylark: jj, přesně tak. Už dostal trvalý ban. Zřejmě pán psychicky neunesl tyhle restrikce a začal nám odesílat vulgární komentáře (které se ale nikde nezobrazily). Jeho ego se holt projevilo na plné čáře, aneb další silák za klávesnicí :-D

  • dobre jste udelali. ten hlupacek tady akorat otravoval a kazil diskuze. meli jste ho odstrihnout uz drive. takovy ocasove by nemeli mit pristup k internetu.

 3. marastudna 50

  Asi jsem zastaralý,ale všechny fota a videa si zálohuji na externí disk.

  • Proč ne, také mám většinu primárně na několika discích. Cloud spíše nevyužívám, jen něco málo mám na One Drive.

  • Tak ono tohle je jednoduchý, zálohuji tolikrát kolikrát mám dané fotky rád. Ideálně na několik na sobě nezávislých místech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).