Domů » Bleskovky » Facebook uživatelům nově nabízí přenos fotek a videí na Dropbox

Facebook uživatelům nově nabízí přenos fotek a videí na Dropbox

Facebook rozšiřuje možnosti exportu fotografií a videí – nově je uživatelé mohou přenášet do populárního úložiště Dropbox a také nepříliš známé služby Koofr. Již od června největší sociální síť uživatelům umožňuje tyto soubory přesunovat do aplikace Fotky Google.

7463062672 3c75a70543 c

Tyto změny jsou součástí širší iniciativy Data Transfer Project z roku 2018, jejímž záměrem je uživatelům usnadnit stahovat a přenášet data mezi službami Facebooku, Googlu, Microsoftu a Twitterem. Cílem je také, alespoň částečně, uspokojit regulační orgány – přenositelnost dat vyžaduje mimo jiné nařízení GDPR nebo americký zákon California Consumer Protection Act. Zvýšená přenositelnost dat by rovněž mohla snížit některé antitrustové obavy.

K přesunu fotografií a videí z Facebooku do výše zmíněných úložišť je třeba v nastavení zvolit položku Vaše informace na Facebooku, pak vybrat „Přeneste kopii svých fotek nebo videí“, (znovu) zadat heslo, kterým se k Facebooku přihlašujete, zvolit cílovou platformu a potvrdit.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments