Domů » Bleskovky » Facebook chystá změnu: Dočkáme se tlačítka „to se mi nelíbí“

Facebook chystá změnu: Dočkáme se tlačítka „to se mi nelíbí“

Určitě se vám na Facebooku přihodila situace, kdy jste chtěli označit nějaký (například smutný) příspěvek tlačítkem „To se mi nelíbí“, bohužel modrá sociální síť je omezena pouze na jeho olajkování, okomentování a sdílení. Facebook se bránil palci dolů několik let, nakonec však přáním uživatelů podlehnul, a tuto změnu chystá. Potvrdil to sám ředitel společnosti Mark Zuckerberg v bloku otázek a odpovědí.

  

Facebook podle jeho slov tuto funkci testuje poměrně dlouho a již brzy by mohla debutovat. Sloužit má právě k vyjádření empatie, a nikoliv k virtuální šikaně, zápornému hodnocení příspěvků či k označování sponzorovaných příspěvků. Jak tohle Facebook ošetří, ale prozatím není vůbec jisté. Je možné, že tato funkce bude před globálním vypuštěním testována omezeně v několika oblastech. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    „Facebook podle jeho slov tuto funkci testuje poměrně dlouho a již brzy by mohla debutovat.“

    :D

  2. Martin P. (neregistrovaný)

    V Anglickém originále je, že to tlačítko „to se mi nelíbí“ to nebude !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).