Domů » Bleskovky » Facebook zařízl svoji parodii na Snapchat a chystá se napodobit Periscope

Facebook zařízl svoji parodii na Snapchat a chystá se napodobit Periscope

Ve Facebooku neustále zkouší nové služby, kterými by rozšířili už tak široké možnosti komunikace mezi lidmi. Bohužel ne ve všech případech se trefí uživatelům do noty, zejména pak u funkcí, které již delší dobu konkurence.

  

Za příklad si můžeme vzít autodestruktivní zprávy, které má v malíčku služba Snapchat. Tu chtěl Facebook za 3 miliardy dolarů koupit, akvizice se však neuskutečnila, a Facebook tak přivedl na svět vlastní službu Poke. Tu loni v tichosti zrušil a zkusil své štěstí s novou aplikací Slingshot; ani ta však Snapchat neohrozila a rok a půl po představení končí. A není sama, Facebook ruší i služby Rooms a Riff, všechny z dílen jeho „experimentální“ divize Creative Labs. Aplikace již byly odstraněny z App Store a Google Play Store a divize rozpuštěna.

  

Facebook ale s experimentováním nekončí, naopak v minulém týdnu představil dvě nové služby – Live a Collages. Facebook Live je jakousi variací na Periscope, tedy instantní videopřenosy v reálném čase včetně možnosti komentování právě probíhajícího vysílání.

Zveřejnil(a) Facebook dne 2. prosinec 2015

Video včetně komentářů pak zůstane zavěšeno na vašem profilu. Novinka bude v první vlně dostupná pouze v USA a to ještě pouze na systému iOS, po vyhodnocení jejího přínosu se pak může (ale nemusí) rozšířit do dalších zemí a platforem.

Zveřejnil(a) Facebook dne 2. prosinec 2015

Facebook Collages dělá to, co napovídá její název – vytváří koláže z vašich vybraných fotografií a videí ve smartphonu, a ty pak můžete sdílet se svými přáteli. První vlna opět zaplaví platformu iOS, na Android se mají Collages dostat příští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments