Domů » Bleskovky » Jak nastavit Facebook, aby po smrti uživatele automaticky smazal účet?

Jak nastavit Facebook, aby po smrti uživatele automaticky smazal účet?

Asi každého z nás to někdy napadlo – co se stane s našimi účty na sociálních sítích v případě, kdy bychom náhodou zemřeli? Ačkoli to není zrovna příjemné zamyšlení, je dobré být připraven. Pokud se totiž na nenadálou situaci předem nepřipravíte, s vaším účtem se pravděpodobně nic nestane, což nemusí být vždy to nejpříjemnější pro pozůstalé.

Jak nastavit Facebook, aby po smrti uživatele automaticky smazal účet?
Jak nastavit Facebook, aby po smrti uživatele automaticky smazal účet?

Na výběr máte několik možností, co se stane s vaším účtem na Facebooku po vašem skonu. Samozřejmě jej můžete nechat ležet ladem, nicméně pokud nechcete na největší sociální síti světa zanechat žádnou stopu, můžete si nastavit, aby se automaticky po vaší smrti smazal. Stačí zabrousit do nabídky Nastavení – Obecné – Nastavení zvěčnění – Požádat o odstranění účtu po vašem úmrtí (link), kde si můžete zvolit trvalé odstranění veškerých informací ve chvíli, kdy někdo z blízkých na vaši smrt Facebook upozorní.

Myslete na svou digitální stopu dříve, než bude pozdě

Po smrti nicméně může účet také přejít na pověřenou kontaktní osobu, která váš profil bude moci spravovat. Tato osoba může například vytvářet příspěvky pro uctění památky nebo reagovat na nové žádosti o přátelství. O své soukromí nicméně nemusíte mít strach – k soukromým zprávám tato osoba mít přístup nebude.

I když pro většinu z nás je pravděpodobně příliš brzo na to myslet na posmrtný život našich facebookových profilů, je lepší být připraven.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Jak nastavim účet aby ho smazali před mou smrtí

 2. Ono to stejne vetsine lidem bude jedno, po smrti uz je to trapit nebude

 3. Mně to nepřijde jako blbej nápad. Vzpomínám, jak mě vždycky mrazilo, když někdo napsal na zeď někomu z těch mých kamarádů, co už nežijí. Nechci, aby takhle někoho mrazilo po mé smrti, až někdo bude vypisovat mně. Nastavit smazání účtu po úmrtí je dobrý nápad a ten návod se může hodit, spousta lidí o té možnosti ani neví.

  • Smazání účtu po úmrtí je dobrý nápad, dříve ani nenapadlo, až když Facebook připomínal gratulaci k narozeninám dávno zemřelému příbuznému.

 4. Dostal bych treba palec nahoru a pak budu normalne sdilet status a fotky? Muzeme byt v klidu, hromada pseudo pratel si nevsimne, ze jste pryc….

  • A facebook bude na tobe dal vydelavat. :)

  • Jj…jakou reklamu by asi nabizeli?? Je to o zisku, samozrejme, zadara to nedelaji…penize az na prvnim miste?

 5. Staci snad automaticke smazani ve stovce…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).