Domů » Bleskovky » Na pomalém připojení se obsah bude načítat mnohem rychleji, slibuje Facebook

Na pomalém připojení se obsah bude načítat mnohem rychleji, slibuje Facebook

Počet uživatelů, kteří si denně prohlížejí Facebook na mobilním zařízení, se nezadržitelně blíží k jedničce, za kterou následuje devět nul.  Ne vždy je však připojení dostatečně stabilní a rychlé, navíc většina nových uživatelů pochází z rozvojových zemí, kde je často nejrychlejší možností pouze 2G.

   

Aby Mark Zuckerberg těmto uživatelům usnadnil prohlížení Vybraných příspěvků, přišel nyní s open-source knihovnou Network Connection Class. Ta na základě odezvy zjistí na jak rychlém připojení se uživatel nachází, a podle toho uzpůsobí obsah, který se na mobilním zařízení načte.

 

V praxi to bude fungovat tak, že pokud bude uživatel na místě s pomalým internetem, který by nezvládl načíst videa, aplikace jich jednoduše zobrazí méně a naopak načte více aktualizací statusů a sdílených odkazů. Také se nebude žádný obsah načítat na pozadí, veškerý datový tok se bude soustředit na načtení toho, co si uživatel právě prohlíží.

Tím by se mělo stát prohlížení Facebooku pro uživatele na místech s pomalým připojením mnohem dostupnější a pohodlnější, aby zde mohli trávit ještě více času.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentářů

  1. kubik256 (neregistrovaný)

    Myšlenka pěkná, ale vidět něco jiného, jen proto že jsem na pomalém připojení? …to nevím jestli to všechny uživatele potěší nebo spíše rozezlí :)

  2. Rob (neregistrovaný)

    Již existuje méně náročná aplikace pro FB a to Facebook Lite. Má výrazně menší nároky na rychlost pripojeni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).