Domů » Bleskovky » Facebook omylem prohlásil některé uživatele mrtvé, virtuální pohřeb měl i Zuckerberg

Facebook omylem prohlásil některé uživatele mrtvé, virtuální pohřeb měl i Zuckerberg

Facebook o víkendu zaznamenal poměrně kuriózní chybu, která označila některé uživatele za mrtvé, a z jejich profilů vytvořila virtuální pomníčky. Digitální smrti dokonce neutekl ani sám zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.

https://twitter.com/stevekovach/status/797177651261751296

Dotčení uživatelé tak museli svým přátelům a rodině vysvětlovat, že jsou stále naživu, a že se jedná o chybu. Facebook pochybení poměrně rychle uznal a sjednal nápravu. Vzpomínkové profily na zesnulé zavedl Facebook v loňském roce, o jejich zpřístupnění a spravování mohou požádat pověřené osoby na základě ověření totožnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).