Sledujte nás na YouTube

Facebook Messenger od nynějška neodesílá automaticky vaší polohu

Facebook Messenger v základním nastavení spolu se zprávami odesílal také polohu uživatele. Tato funkce šla sice deaktivovat klepnutím na modrou ikonku lokace vpravo od textového pole, potažmo zcela zakázat v nastavení, mnoho lidí o tom však vůbec nevědělo. Proto nyní Facebook přichází s updatem, jenž bez vědomí uživatele tyto údaje neodešle.

 

Aby k tomu došlo, je totiž potřeba klepnout na tlačítko se třemi tečkami ve spodní části displeje a zde zvolit položku poloha. Zde následně vyberete buď stávající pozici, nebo na mapě zvolíte jinou, například pokud se chcete s někým setkat na určitém místě. Dosud bylo díky těmto datům možné pomocí jednoduchého pluginu pro prohlížeč Chrome sledovat historii pohybu jakékoliv osoby, s níž jste si psali. Nové řešení je tak z hlediska ochrany soukromí určitě vítané. Do našich zeměpisných šířek aktualizace zatím nedorazila, pravděpodobně to ale nebude trvat dlouho.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *