Domů » Bleskovky » Facebook Messenger od nynějška neodesílá automaticky vaší polohu

Facebook Messenger od nynějška neodesílá automaticky vaší polohu

Facebook Messenger v základním nastavení spolu se zprávami odesílal také polohu uživatele. Tato funkce šla sice deaktivovat klepnutím na modrou ikonku lokace vpravo od textového pole, potažmo zcela zakázat v nastavení, mnoho lidí o tom však vůbec nevědělo. Proto nyní Facebook přichází s updatem, jenž bez vědomí uživatele tyto údaje neodešle.

 

Aby k tomu došlo, je totiž potřeba klepnout na tlačítko se třemi tečkami ve spodní části displeje a zde zvolit položku poloha. Zde následně vyberete buď stávající pozici, nebo na mapě zvolíte jinou, například pokud se chcete s někým setkat na určitém místě. Dosud bylo díky těmto datům možné pomocí jednoduchého pluginu pro prohlížeč Chrome sledovat historii pohybu jakékoliv osoby, s níž jste si psali. Nové řešení je tak z hlediska ochrany soukromí určitě vítané. Do našich zeměpisných šířek aktualizace zatím nedorazila, pravděpodobně to ale nebude trvat dlouho.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).