Domů » Bleskovky » Facebook Messenger od nynějška neodesílá automaticky vaší polohu

Facebook Messenger od nynějška neodesílá automaticky vaší polohu

Facebook Messenger v základním nastavení spolu se zprávami odesílal také polohu uživatele. Tato funkce šla sice deaktivovat klepnutím na modrou ikonku lokace vpravo od textového pole, potažmo zcela zakázat v nastavení, mnoho lidí o tom však vůbec nevědělo. Proto nyní Facebook přichází s updatem, jenž bez vědomí uživatele tyto údaje neodešle.

 

Aby k tomu došlo, je totiž potřeba klepnout na tlačítko se třemi tečkami ve spodní části displeje a zde zvolit položku poloha. Zde následně vyberete buď stávající pozici, nebo na mapě zvolíte jinou, například pokud se chcete s někým setkat na určitém místě. Dosud bylo díky těmto datům možné pomocí jednoduchého pluginu pro prohlížeč Chrome sledovat historii pohybu jakékoliv osoby, s níž jste si psali. Nové řešení je tak z hlediska ochrany soukromí určitě vítané. Do našich zeměpisných šířek aktualizace zatím nedorazila, pravděpodobně to ale nebude trvat dlouho.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).