Domů » Bleskovky » Facebook Messenger se dočkal rozšíření o videohovory

Facebook Messenger se dočkal rozšíření o videohovory

Facebook oznámil, že do své aplikace Messenger nově zařazuje také podporu videohovorů. Tato možnost je od nynějška dostupná na všech zařízeních s Androidem a iOS ve vybraných zemích, mezi nimiž v tuto chvíli bohužel nefiguruje Česká republika. Je nicméně pouze otázkou času, kdy se tato skutečnost změní.

 

Videohovor je možné spustit novou ikonou nacházející se vedle již známého symbolu telefonu pro hlasové hovory. Ve chvíli, kdy je zbarvena modře, je kontaktovaná osoba připravena jej přijmout. Facebook tímto krokem pokračuje v rozšiřování své aplikace Messenger, která se již dočkala mimo jiné systému zasílání plateb či obchodu s GIF soubory.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Windows Phone opět nikde? Tak to je ale klasika už.

  • U WP se stále čeká a čeká a čeká a kolikrát se člověk ani nedočká. Bohužel realita tohoto systému.

  • Borec (neregistrovaný)

   Musím souhlasit. Byl jsem v šoku, jak špatná je verze Facebook Messengeru na WP, kdy je proti Android verzi úplně o ničem. Andoid verze je vymazlená proti té WP. A tak to je se vším na WP. Namátkou třeba Opera Mini a tak dále.

  • lerion (neregistrovaný)

   A Česká republika opět nepodporována? Tak to je ale klasika už.

  • „….ve vybraných zemích, mezi nimiž v tuto chvíli bohužel nefiguruje Česká republika. Je nicméně pouze otázkou času, kdy se tato skutečnost změní.“ – Stručné, jasné, pochopitelné. ČR je ve všem lehce pozadu, co se takovýchto služeb týče, ale jak se píše výše, navíc není důvod tady tuto službu nezprovoznit.

  • A nejhorší je, že i apky samotného MS jsou na konkurenčních platformách mnohem lepší, než na jejich vlastním systému, čemuž nerozumím. Třeba Skype, když porovnám verzi na droidu a WP, tak je to jak z jiného světa.

  • lerion (neregistrovaný)

   Menty: Takže to, že v Čr je služba lehce pozadu je ok, ale že je lehce pozadu na WP je totální tragédie?

   NYNY: Lež. Toto platilo před rokem. Dnes ne.

 2. Přesně tak… Je to klasický postoj vývojářů k WP. Samotný os budou vždy tvořit aplikace a starost o ně(aktualizace). To je to co chtějí masy, hry a aplikace. Například FB, Messenger, Skype atd to vše u konkurence funguje výborně oproti verzím na WP. Nebo takový postoj giganta jménem Nintendo a je vyjádření k WP :D to o něčem vypovídá…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).