Facebook Messenger pro Android a iOS se dočká výrazné změny v uživatelském rozhraní, stáhněte si APK

Aktualizováno 31. října, 01:05

Aplikace je v současnosti ve verzi beta a je dostupná jen uzké skupině uživatelů zařízení s Androidem. Pokud se nemůžete dočkat a chcete si nejnovější Facebook Messenger osahat, zde je ke stažení instalační APK soubor. Aplikaci jsme odzkoušeli na LG G2, LG Optimus L7 II, LG Optimus L9 II a LG Nexus 4 a nenarazili jsme na žádné problémy. Pouze doporučujeme vypnout automatické aktualizace, jelikož Play Store aplikaci zatím přepisuje starší verzí.

   

   

Původní článek

Populární komunikační aplikace Facebook Messenger pro Android a iOS se dočká velké změny uživatelského rozhraní. Při této příležitosti Facebook odstraní podporu SMS, která je podle vyjádření společnosti užívána minimálně. Zajímavostí je, že Google ve stejný den oficiálně oznámil integraci SMS do vlastní komunikační platformy Hangouts.

 

Dostupné obrázky ukazují výraznou změnu uživatelského rozhraní. Vzhled odpovídá spíše iOS 7 než Androidu. Působí na nás lepším a čistějším dojmem v porovnání s aktuální verzí. Ta drží standardní design, který známe ze stránek největší sociální sítě. Facebook slibuje i zlepšení výkonu a přímočařejší rozhraní, které zrychlí provádění úkonů jako je hledání nového kontaktu.

Novinkou bude také odpadnutí povinnosti mít osobu, kterou chcete kontaktovat, přidanou jako přítele na Facebooku. Aplikace bude prohledávat váš adresář a vybírat kontakty s nainstalovaným Messengerem, podobně jako to dělá například WhatsApp. Tento krok by měl aplikaci otevřít širšímu publiku a Facebook tak jde po krku ostatním komunikačním službám; tomu odpovídá i odebraní slova „Facebook“ z názvu aplikace. Nová verze Messengeru postupně vychází pro uživatele zařízení s Androidem a pro iOS bude dostupná v nejbližších týdnech.

Autor článku David Podzimek
David Podzimek

Kapitoly článku