Domů » Bleskovky » Facebook Messenger pro Android a iOS se dočká výrazné změny v uživatelském rozhraní, stáhněte si APK

Facebook Messenger pro Android a iOS se dočká výrazné změny v uživatelském rozhraní, stáhněte si APK

Aktualizováno 31. října, 01:05

Aplikace je v současnosti ve verzi beta a je dostupná jen uzké skupině uživatelů zařízení s Androidem. Pokud se nemůžete dočkat a chcete si nejnovější Facebook Messenger osahat, zde je ke stažení instalační APK soubor. Aplikaci jsme odzkoušeli na LG G2, LG Optimus L7 II, LG Optimus L9 II a LG Nexus 4 a nenarazili jsme na žádné problémy. Pouze doporučujeme vypnout automatické aktualizace, jelikož Play Store aplikaci zatím přepisuje starší verzí.

   

   

Původní článek

Populární komunikační aplikace Facebook Messenger pro Android a iOS se dočká velké změny uživatelského rozhraní. Při této příležitosti Facebook odstraní podporu SMS, která je podle vyjádření společnosti užívána minimálně. Zajímavostí je, že Google ve stejný den oficiálně oznámil integraci SMS do vlastní komunikační platformy Hangouts.

 

Dostupné obrázky ukazují výraznou změnu uživatelského rozhraní. Vzhled odpovídá spíše iOS 7 než Androidu. Působí na nás lepším a čistějším dojmem v porovnání s aktuální verzí. Ta drží standardní design, který známe ze stránek největší sociální sítě. Facebook slibuje i zlepšení výkonu a přímočařejší rozhraní, které zrychlí provádění úkonů jako je hledání nového kontaktu.

Novinkou bude také odpadnutí povinnosti mít osobu, kterou chcete kontaktovat, přidanou jako přítele na Facebooku. Aplikace bude prohledávat váš adresář a vybírat kontakty s nainstalovaným Messengerem, podobně jako to dělá například WhatsApp. Tento krok by měl aplikaci otevřít širšímu publiku a Facebook tak jde po krku ostatním komunikačním službám; tomu odpovídá i odebraní slova „Facebook“ z názvu aplikace. Nová verze Messengeru postupně vychází pro uživatele zařízení s Androidem a pro iOS bude dostupná v nejbližších týdnech.

David Podzimek

20 komentářů

 1. „tomu odpovídá i odebraní slova „Facebook“ z názvu aplikace“

  A co na to Microsoft? Nemá náhodou na Messenger ochrannou známku?

  • David Podzimek

   Nenašel jsem: [odkaz]

   Řekl bych, že i kdyby měl, tak ostatní firmy teď spoléhají na to, že vycouvá jako s „Metro“ a „SkyDrive“.

 2. FSH (neregistrovaný)

  Tak hlavně aby snížili nároky na výkon a paměť. Pěkně rozežrané appky… :(

 3. Petr (neregistrovaný)

  Integrace hangouts a sms je logicka a vitana. Kdezto potreba mit facebook a facebook messenger jako dve appky, je naprosto zcestna. Osobne messenger ignoruju.

  • flek (neregistrovaný)

   Osobně ignoruju celý slavný Facebook…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Petr: Jo a Google Plus aplikace a Hangout aplikace je něco jiné ho že? :-/

   …integrace hangouts a sms je logicka… Logické je, že Google chce data z SMS. Pro uživatele to logické není, protože nikde nemáte dané, že množina kontaktů u Google Plus a telefonií seznam je to samé.

  • a) rozdělení aplikací FB a Messengeru je dobrá věc, FB app nemám, protože to bylo to hlavní, co mi vždy nejvíc zpomalilo celý telefon, naproti tomu messenger práce urychlí .. když potřebuji jít na FB, jdu přes prohlížeč (aspoň tam netvrdnu tolik času …)

   b) Hangouts a SMS je jen reakcí na zprávy zdarma v rámci iOs, stejně ale ještě dlouhou dobe vést Whatsup, Viber a podobně ..

   c) je mi jedno, co si google ode mě čte, stejně se tam nic zajímavého nedozví ;) je to cena, že nemusím vypláznout za telefon 20 tisíc a já myslím, že je to férová cena (za to, že sem tam mi někde vyskočí reklama, pokud jí Adfree nezablokuje ..)

 4. tom028 (neregistrovaný)

  Vzhled se podoba spise Windows Phone… ehm pardo iOS7. Clovek si nemůže zvyknout, ze i když ten Apple kopiruje, vždy byl a bude první :D

 5. kazda platforma by mala mat vlastny komunikacny sposob ako je je imessage, takze je logicke a vitne ze s tym google prisiel…aj ked dost neskoro….

 6. Mazec (neregistrovaný)

  používal jsem tuto aplikaci proto že jsem měl sms i facebook zprávy na jednom místě..pokud sms zruší můžu jít klidně odinstalovat.

 7. Škoda, že jsem nenašel způsob jak položit otázku, na kterou by mi někdo z Facebooku odpověděl. Proč míchají víc UI dohromady a snažit se udělat jednu unifikovanou aplikaci, místo toho, aby pro každý systém design vypadal jinak, tak jak má? Protože tohle sice nějaký prvky z novýho android UI designu má, ale zbytek je zpatlanina s iOS

 8. Nejde nainstalovat.

 9. CETO : Díky za radu už to šlape.

 10. Osobně jsem ale za jeden pořádný kecálek napříč všemi platformami podporován.

  Mám známé a kamarády a každý preferuje něco jiného někdo Android,wokna,višně,jablka/facebook,icq,skype atd.

  Potom by nebylo třeba mít telefon zaplácaný hromadou messengerů !

 11. pepanek (neregistrovaný)

  Zdravim nenašel jsem v nové verzi informaci o tom kdy byl daný uživatel naposledy přihlášen :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).