Domů » Bleskovky » Facebook končí s mobilními Windows. Na konci měsíce pošle své aplikace do důchodu

Facebook končí s mobilními Windows. Na konci měsíce pošle své aplikace do důchodu

Používáte stále smartphone s operačním systémem od Microsoftu? Začátek příštího měsíce vás zřejmě opět donutí přemýšlet o alternativě. 30. dubna totiž odejdou se totiž s mobilními Windows rozloučí aplikace od Facebooku.

Jako první začala na odchod do důchodu upozorňovat aplikace Instagram, stejný osud však ve stejný den potká i aplikace Facebook a Messenger. Aplikace přijdou o podporu a budou zcela staženy z Microsoft Store, přičemž podle Instagramu bude stále možné používat webovou verzi skrze prohlížeč. Jedinou přeživší aplikace od Facebooku má být WhatsApp, který bude fungovat zřejmě až do konce podpory mobilních Windows.


instagram windows

Ta je datována k letošnímu prosinci, kdy skončí oficiální podpora poslední verzi systému s číslem 1709, v březnu příštího roku Microsoft vypne servery, na které jsou ukládány automatické zálohy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skylark
Uživatel
Skylark

Windows Mobile je přece nejlepší, nejrychlejší, nejbezpečnější a nejdokonalejší systém na světě. Jak je to možné?

uni
Uživatel
uni

Už deset let ne ?

Tedy
Uživatel
Tedy

MS jje nedokázal prosadit a kvalita aplikaci ve srovnání s protějšky na aOS a iOS směšná

_qam_
Uživatel
_qam_

No, pokud pomineme, že opět míříš na to, že napsal Windows Mobile a ne Windows 10 Mobile… on původní WM byl někdy nejrychlejší a nejbezpečnější?

Tray1
Uživatel
Tray1

_qam_
Ne, ale v té době nabízel v podstatě nejvíce.

lukass71
Uživatel
lukass71

Tray1: A proto absolutne ztroskotal… Jasne.

Tray1
Uživatel
Tray1

lukass71 ? Možná si pleteš o čem je řeč. Windows Mobile a Windows 10 Mobile. Windows Mobile byl ve své době velmi populární. Poté Microsoft přešel na Windows Phone 7, aby konkuroval novému touch friendly prostředí iPhonu. A s ním již takové úspěchy neměl a ještě menší s Windows 10 Mobile ale to už je jiná pohádka a víme proč. Původní Windows Mobile se dokonce používá dodnes v některých čtečkách, scanerech. Viděl jsem firmy, stále je prodávající. Ale to jen jako zajímavost. V žádném případě tento fakt nebrat jako nějaký pokus naznačit, že je dnes populární nebo lepší, srovnatelný s… Číst vice »

lukass71
Uživatel
lukass71

tray1: sorry, mas pravdu, popletl jsem to :D

Tedy
Uživatel
Tedy

Tray1 Hele co vím bylo MS Pocket PC2000/2002 nebo jak se to jmenovalo. Windows Mobile 2002,2003 plus verze Se tuším, 5, 6 a ukoncili to verzi 6.5 tam už byly náznaky změny GUI a ikony poměrně velké, potom udělali zcela nové WP7 S MS Pocket jsem míval HP JornadabPDA s plastovým flooenna v něm stylus, pak nějaký Compaq IPAQ, jornadu s wm2002 a ještě něco. Na ty časy rád vzpomínám PDA byly skvělé a že všeho nejvíc mi chybí koncept který razil prukopnicky Psiin PLC tedy mini klávesnice NTB. Ted se něco s androidem vyrábí, na designu se podílel člověk… Číst vice »

mposvar
Anonym
mposvar

Dvacet.
Jsou všude okolo nás.

Tedy
Uživatel
Tedy

Wm byl tak dobrý že jej lidé nechápali, proto taky mozja skončil.
Byl jen pro párset tisíc mozja milion dospělých a inteligentních lidi, kteří to v reálu bohužel mívají těžké…. zbytek my blbci a negramoti, holt používáme android nebo iOS

uni
Uživatel
uni

Vyvíjeli jsme pro něj(W10M). To se nedalo. MS ti co půl roku překope guidlines a api, takže je prostě pošleš do… A následně logicky i useři…

Tedy
Uživatel
Tedy

Jo o těch změnách jsem svého času četl no… Vývojáře akorát odradili

uni
Uživatel
uni

A do toho koukáš na šaška na pódiu „vývojáři vývojáři vývojáři“, vym***ní v přímém přenosu, fakt tudy ne ?

Tedy
Uživatel
Tedy

Popravdě Uni, vzpomněl jsme si těsně po vojně na články v je dóm časopise tehdy vydavaneho JRC pana Richtra kterého znám osobně.
Jednalo se o herní konzole Atari Jaguar a Lynx.
Byly mnohonásobně lepší a HW silnější než konkurence ale váz jim zlomily hry… Až na pár povedených výjimek to byly konverze z amigy a Atari st/tt
Vývojové prostředí dodávané Atari Corp bylo neskutečně drahé a komplikované

mposvar
Anonym
mposvar

Pro zkušenost s jedním člověkem napsat tohle?
Nechci Ti radit, ale trochu soudnosti s pohledem do minulosti.
Ano, staré zásluhy jsou staré zásluhy, koho to co bylo dnes vlastně zajímá.
Zvláštní a divná doba.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Jeden můj kolega je naštvanej,protože použivá Windows v telefonu a ted má po ptákách,takže i on se bude poohlížet po Novém telefonu.Chápu,že tento systém asi nemělo dál smysl podporovat,ale tak to mohli nechat doběhnout třeba do konce roku.

mposvar
Anonym
mposvar

Pro tuhle aplikaci?
No to snad ne.
Všechno jednou začíná a končí.
Život je moc krátký na tyhle starosti.
Není jedno, vezmu jiné.
Spotřební elektronika, nic víc.
Jsou mnohem důležitější věci v životě lidském.

cosworth
Uživatel
cosworth

a to nejaky normalni clovek pouziva?

mposvar
Anonym
mposvar

Ano.