Domů » Bleskovky » Facebook končí s mobilními Windows. Na konci měsíce pošle své aplikace do důchodu

Facebook končí s mobilními Windows. Na konci měsíce pošle své aplikace do důchodu

Používáte stále smartphone s operačním systémem od Microsoftu? Začátek příštího měsíce vás zřejmě opět donutí přemýšlet o alternativě. 30. dubna totiž odejdou se totiž s mobilními Windows rozloučí aplikace od Facebooku.

Jako první začala na odchod do důchodu upozorňovat aplikace Instagram, stejný osud však ve stejný den potká i aplikace Facebook a Messenger. Aplikace přijdou o podporu a budou zcela staženy z Microsoft Store, přičemž podle Instagramu bude stále možné používat webovou verzi skrze prohlížeč. Jedinou přeživší aplikace od Facebooku má být WhatsApp, který bude fungovat zřejmě až do konce podpory mobilních Windows.

instagram windows

Ta je datována k letošnímu prosinci, kdy skončí oficiální podpora poslední verzi systému s číslem 1709, v březnu příštího roku Microsoft vypne servery, na které jsou ukládány automatické zálohy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.