Domů » Bleskovky » Facebook chystá pro zaměstnance „pomalé“ GSM úterky. Cílem je zlepšit mobilní aplikaci

Facebook chystá pro zaměstnance „pomalé“ GSM úterky. Cílem je zlepšit mobilní aplikaci

Facebook se neustále snaží vylepšovat své služby pro uživatele na rozvojových trzích, kde není pravidlem stabilní a rychlé 3G, případně LTE připojení k internetu. Jelikož na těchto trzích nyní získává nejvíce nových uživatelů, chce jim zkrátka co nejvíce zpříjemnit trávení času ve své aplikaci.

 

Aby zaměstnanci Facebooku lépe pochopili, jak lidé na pomalém připojení aplikaci ve svém smartphonu používají, dostanou teď každé úterý možnost zažít si to na vlastní kůži. Po přihlášení do aplikace jim bude nabídnuto, zda chtějí jednu hodinu používat sociální síť na velmi pomalém připojení. Na základě poznatků a nových nápadů by mělo dojít k vylepšení aplikace, k zmenšení její datové náročnosti a zlepšení uživatelského zážitku.

 

Rychlost přenášení dat na 2G (GSM) připojení je 50 kbit/s pro GPRS, na EDGE je v praxi možné dosáhnout na 500 kbit/s, což je ve srovnání s dnešním LTE internetem, který dosahuje rychlosti desítek Mb/s, velmi pomalé. Ještě nějakou dobu potrvá, než se v rozvojových zemích budou moci uživatelé připojovat alespoň přes 3G, a tak nejschůdnější cestou je nyní pro Marka Zuckerberga zjednodušit svou mobilní aplikaci.

David Preiss

5 komentářů

 1. Jokeer (neregistrovaný)

  Máte tam překlep: nýpadů mělo být nápadů. Jinak od toho už je přeci aplikace Facebook Lite, která se zaměřuje na rozvojové země, i tak menší náročnost na data ničemu neuškodí.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Facebook nezpomaluje tak klient na mobilním zařízení nebo samotné stránky. Ale zobrazovaný obsah. Pokud tam někdo dá velký obsah, FB ani divák\konzument stím nic neudělá.

  • Hektor (neregistrovaný)

   FB celkově je už vobrovskej a žere to hlavně HW prostředky neskutečným způsobem. Nic mi nezalaguje starej laptop jako když otevřu fb.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Zalaguje laptop ? To nevěřím tomu že by to bylo tím FB ale buď máte nějaký střep, kterej už měl dávno na šroťáku nebo máte „potuněný“ počítač.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).