Facebook chystá multikecálek. Propojí Messenger, WhatsApp a Instagram

Pod největší sociální síť světa Facebook spadá celá řada společností. Mezi ně patří také sociální síť Instagram a populární messenger WhatsApp, které umožňují komunikaci mezi uživateli stejně jako samotný Facebook a jeho Messenger. Nyní se zdá, že po expanzi Příběhů na všechny platformy dojde k dalšímu přibližování. Konkrétně by měli uživatelé mít možnost posílat si zprávy mezi sebou, nehledě na to, jakou službu právě využívají.

blank

Psát si navzájem bez ohledu na používanou službu ovšem neznamená, že se vzdáte funkcí, jako jsou třeba šifrované zprávy, kterými se pyšní WhatsApp. Propojení vzhledem ke společnému vlastníkovi dává smysl nejen z hlediska vytvoření velkého a propojeného ekosystému, ale také se na vzájemně propojené platformě lépe na uživatele cílí reklama, což je primární zdroj příjmů Facebooku. Žádná se zmíněných služeb se reklamám v nějaké podobě nevyhnula a pro inzerenty je jistě nesmírně přitažlivá jedna reklama na všech třech platformách.

blank

Kvůli plánům Facebooku odešel zakladatel WhatsAppu

Sjednocení zpráv napříč službami je pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč Facebook loni opustil zakladatel WhatsAppu Jan Koum. Ten svůj odchod zdůvodnil obavami o bezpečnost uživatelů, přičemž celou situaci příliš nekomentoval. Nyní se zdá, že WhatsApp kvůli plánům mateřské firmy opustí, či již opustili, někteří jeho zaměstnanci. Vzhledem k tomu, že WhatsApp funguje na trochu jiných principech identifikace uživatele, konkrétně pouze na základě jeho telefonního čísla, je možné, že tyto obavy nejsou liché.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku